Konečně jsme protrhli domácí smůlu a porazili Boston!

19.10.2005, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Dnes v noci nastoupili Canadiens ke svému druhému zápasu v řadě (celkově třetímu) na domácím ledě v Bell Centre. Jejich soupeřem byl Boston, tedy mužstvo, které jsme naposledy vyřadili v prvním kole Stanley Cupu 2004. Habs určitě chtěli protrhnout zatimní domácí smůlu, když ze dvou zápasů nezískali ani bod. Nastoupili jsme téměř ve stejném složení, v jakém jsme končili zápas s Torontem, tedy s Tomášem Plekancem v druhé řadě spolu s Ribeirem a Ryderem. Jediné dvě změny nastaly ve čtvrté řadě, kde Dagenaise nahradil Dandenault, a v obraně, kde nastoupil Streit, takže jsme vlastně hráli se sedmi obránci.

Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, už v šesté minutě jsme inkasovali z hole Axelssona, který zachytil nepříliš šťastně vyhozený puk. A za necelé tři minuty bylo ještě hůře, protože se v přesilové hře trefil Leetch, kterého ten večer ještě čekalo jedno významné jubileum. I když jsme třetinu vyhráli na střely 9-8, skóre se už nezměnilo. Do druhé části jsme však nastoupili s ještě větším nasazením a tentokrát naše totální střelecká převaha (16-7!) přinesla i gólové vyjádření. A jak bylo pro tento zápas příznačné, první gól jsme vsítili v přesilové hře, kdy se v šesté minutě po přihrávce Plekance trefil Ryder. Náš jediný gól při plném počtu hráčů na ledě padl ve čtrnácté minutě po skvělé kombinaci Kovaljova s Koivem, kdy skóroval náš kapitán. Tento stav ovšem netrval dlouho a v další přesilové hře, tentokrát při vyloučení Ribeira, stačilo Bostonu pět sekund, aby Boyntonem upravil na 3-2. Přihrávku na tento gól si připsal Brian Leetch, pro kterého to byl 1000. bod v kariéře!!! Ovšem oslavy jsme mu poté trochu pokazili. Tímto stavem skončila druhá třetina, i když jsme v jejím závěru měli slibné šance naopak v naší početní převaze. Rozhodující přesilovkové góly jsme si však schovali do závěrečné části, kdy nejprve hned ve třetí minutě skóroval ve hře 5 proti 4 pohotovým sklepnutím ze vzduchu Ribeiro a v minutě desáté opět v přesilovce dokonal obrat po třetí asistenci Kovaljova mladík Pěrežogin, který si v první formaci při zranění Zedníka vede zatím skvěle. Tento stav jsme udrželi až do konce a připsali si tak celkově páté vítězství při dvou porážkách – myslím, že zatím super bilance.

Soupeře jsme přestříleli 38-23, což hovoří samo za sebe. První hvězdou zápasu se po zásluze stal Kovaljov (0+3), druhou pak Koivu (1+0).

Nyní máme tři dny pauzu a v sobotu přivítáme opět na domácím ledě Islanders. Doufejme, že budeme pokračovat v současných výkonech a připíšeme si další vítězství.