Zasloužená prohra s Anaheimem 1:5

11.12.2005, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Po šestidenní zápasové pauze přivítali hokejisté Canadiens na domácím ledě tým Anaheimu. Mocní Kačeři nedokázali v Montrealu zvítězit dlouhých sedm let, ovšem v momentálně hrají ve výborné formě, z posledních devíti zápasů jich šest vyhráli. Montreal se stále musel obejít bez zraněných Alexeje Kovaljova (vynechal desáté utkání), Saku Koiva (třetí utkání) a poprvé i Radka Bonka. Vyprodané Bell Centre tak bylo zvědavé, jak se bude jejich Habs bez opor dařit.

Utkání bylo bohužel poměrně jednoznačné. V deváté minutě otevřel skóre mladík Zenon Konopka, jemuž přihrál bývalý obránce Montrealu Francois Beauchemin. Ta jeho trefu však domácí ještě stačili odpovědět, když při následném vyloučení Saleje vyrovnal po přihrávkách Alexandera Perezhogina a Sheldona Souraye slovenský kanonýr Richard Zedník. Do konce první třetiny se však za hostující tým trefili Petr Sýkora a Ruslan Salej, když jim oběma přpravili střeleckou pozici Andy McDonald a Teemu Selanne. Během prvních dvaceti minut vyslali hokejisté Anaheimu na Josého Theodora 20 střel a jen díky skvělému výkonu gólmana s číslem 60 nastupovali Canadiens do druhé třetiny jen s dvougólovým mankem. Když se ale poté těsně před půlkou utkání zapsal do listiny střelců i Jonathan Hedstrom, vypadlo to na velký debakl. Jiskřičku naděje sice po chvíli vykřesal Alex Perezhogin, ovšem při vyloučení Sheldona Souraye za sekání zakulatil Rob Niedermayer dvoutřetinové skóre na 5:2. Skóre utkání uzavřel šeset minut před jeho koncem při přesilové hře Michael Ryder. Poslední třetina byla jedinou částí zápasu, kdy byli hokejisté Montrealu schopni hosty aspoň částečně přehrát...to ovšem nestačí.

Doslova tragický zápas odehráli Mike Komisarek, který byl u prvních čtyřech gólů Anaheimu, což Claude Julien nemohl nechat bez povšimnutí a se čtyřmi minusovými body a osmi minutami ice-timu pro Komiho utkání skončilo. Podobně si vedli i čeští zástupci v utkání Tomáš Plekanec a Radek Bonk, kteří si připsali -3, stejně jako Komisarkův kolega v obraně Francis Bouillon. Na druhé straně se ve výborném světle ukázal, v Montrealu před sezonou nepotřebný obránce Francis Beauchemin. Odehrál skvělých více než 22 minut s bilancí +2 a jednou asistencí. Na Josého Theodora Kačeři vyslali 37 střel, zatímco Canadiens ohrozili montrealského rodáka Jean-Sebastiena Giguera pouze čtyřiadvacetkrát. To asi nejlépe vystihuje obraz celého utkání...