V Calgary Montreal prohrál smolně o jeden gól.

19.01.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Dnes v noci načali Canadiens dlouhý a těžký šestizápasový trip v Pengrowth Saddledome na ledě posledního finalisty Stanley Cupu – Calgary Flames, tedy mužstva, které vyznává agresivní styl hokeje s perfektním forčekingem. Do naší sestavy se vrátil po drobnějším zranění Richard Zedník, naopak stále chyběl Tomáš Plekanec a nově také Andrej Markov, který se podrobil operaci ramene a bude mimo hru asi tři týdny. Svlečeni zůstali Kostitsyn a Cote, který byl před tímto zápasem povolán z farmy. Do branky se postavil opět Theodore, který tak zatím pod vedením Gaineyho chytal v každém zápase.

Utkání pro Habs začalo výborně, protože už ve čtvrté minutě vedli 1-0. Při přesilové hře, kdy na trestné lavici seděl domácí kapitán Iginla, od modré napřáhl Souray a jeho ránu tečoval za záda Kiprusoffa Saku Koivu. Z vedení jsme se však neradovali dlouho, při stejné herní situaci, jen ve variantě 4 na 3, Iginla své vyloučení maximálně odčinil a jeho typickou dělovkou z prostoru kruhu nedal Theodorovi šanci. V třinácté minutě se do análů tohoto utkání opět zapsal Sheldon Souray. Tentokrát to ovšem nebylo za hokejové umění, ale za boxerské dovednosti. Soupeřem mu byl samozřejmě starý známý rváč Darren McCarty, který nakonec skončil, k naší smůle, s krvavou ránou nad pravým okem (http://hfhelper02.hockeyfights.com/cf1093/060119_souray_mccarty.wmv). K naší smůle proto, neboť hlavní rozhodčí posoudil Sourayho aktivitu jako pokus o zranění protihráče a poslal ho do šaten. Z videa je patrné, že měl na levé ruce ortézu, kterou nejspíš McCartyho zranil a porušil tak pravidlo o pokusu zranit protihráče cizím předmětem (něco podobného provedl nedávno Tucker, ovšem ten udeřil dvakrát protivníka přilbou). Zranění vypadalo ošklivě, ale vinit Sourayho z úmyslu, to je asi trochu přitažené za vlasy. Měl asi McCartymu říct, ať chvilku počká, že si sundá ortézu a pak na to mohou jít... No nic, každopádně asi bude následovat disciplinární trest a to v současné době při absenci Markova není pro Canadiens vůbec nic příjemného. Takže zpátky na led – po necelé minutě od incidentu dostal ještě dvě minuty Sundström a s přesilovkou 5 na 3 si domácí poradili. Střelu Phaneufa tečoval Langkow a bylo to 2-1. Tímto stavem skončila první část.
Do druhé třetiny jsme vstoupili dost zakřiknutě, o čemž svědčí i fakt, že první střelu jsme na branku domácích vyslali až v třinácté minutě... V té době už jsme ale prohrávali o dva góly, protože po takové menší skrumáži před Theodorem se podruhé v zápase trefil Iginla. Do konce třetiny jsme se střelecky ještě zvedli, ale žádný zásah do černého z toho nebyl.
Střelecky nejvyrovnanější byla poslední část hry, i když jsme ji v této statistice opět prohráli (celkově na střely 30-18 pro domácí). Ovšem v jiné statistice, a to gólové, jsme ji vyhráli. To protože se v šestnácté minutě po přenechání Koiva trefil krátkým příklepem zpoza obránce Alexej Kovaljov. Bohužel to byla poslední branka nejen z naší strany, ale i celého utkání, takže jsme si z Calgary odvezli porážku 3-2, což určitě zamrzí víc, než nějaký příděl.

Nedá se nic dělat, o reparát se Canadiens mohou pokusit hned v sobotu, i když na ledě Vancouveru Canucks to opět zajisté nebude procházka růžovým sadem. Zvláště pro obranu ne, když v ní nejspíš budou chybět dva pilíře. Třeba se ale ostatní semknou a budeme příjemně překvapeni. Snad...