Vítězná série pokračuje, po Islanders jsme se štěstím přehráli i Washington.

31.03.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Higgins střílí svůj druhý gól v zápase." alt="Chris Higgins střílí svůj druhý gól v zápase." src="http://www.canadiens.com/_static/webupload/news/4924_3.jpg" />Po úterní důležité domácí výhře nad Islanders, umocněné Huetovým čistým kontem, čekal ve čtvrtek večer na Canadiens další z teoreticky slabších soupeřů - Washington Capitals. Opravdu však jen teoreticky, protože jednak tento tým má ve svém středu jednu z nejzářivějších hvězd letošního ročníku NHL Alexandra Ovečkina a jednak nám už jednou v Bell Centre předvedl, že žádný zápas se nedá podcenit. Poslední zápas
s tímto soupeřem jsme sehráli minulý týden na jeho ledě a vyhráli jsme ho 4-2 a tak bylo rozhodně na co navazovat.

Do sestavy Habs se v poslední době už skoro tradičně nedostali Bulis se Sundströmem a k nim přibyl obránce Simpson. Zvláště u Honzy Bulise dost dobře nechápu, proč místo něj dostává prostor třeba Downey nebo Murray, hráči kvalitativně úplně někde jinde. Myslím si, že po sezóně už ho v Montrealu nikdo neudrží a to je velká škoda. Ale na druhé straně se mu vůbec nedivím.

Takže zpátky k zápasu - ten by se dal jednoduše nazvat "galapředstavením útoku Higgins-Koivu-Ryder", kterým zdatně sekundoval na straně domácích brankář Huet a na straně hostí samozřejmě Ovečkin a také brankář Kölzig, i když jedno jeho zaváhání ho stálo gól v jeho síti. Celý zápas byl doslova "prošpikovaný" vyloučeními, ale z přesilovek padly jen dva góly, po jednom na každé straně. První třetina skončila bez branek, i když právě výhodu hry v početní převaze měli domácí v této části hned pětkrát! Skóre se začalo hýbat až ve druhé části hry a jako první se do střelecké listiny zapsali domácí a to konkrétně v dvanácté minutě Chris Higgins, který proměnil perfektní přihrávku od Koiva při nájezdu dva na jednoho. Vyrovnání si hosté schovali až do předposlední minuty této třetiny a autorem gólu byl Clymer. Až ve třetí části se konečně ujaly přesilovky. V deváté minutě využil hned po vhazování chyby Kölziga opět Chris Higgins a bez problémů zblízka zvýšil na 2-1. Tento stav i přes několik šancí na obou stranách vydržel až do závěrečné minuty, kdy na trestné lavici seděl Ribeiro a hosté ještě tuto výhodu vylepšili odvoláním gólmana. Už to vypadalo, že i tak náskok ubráníme, ale tři sekundy! před koncem se v závaru před Huetem nejlépe orientoval Halpern a rozesmutnil vyprodané Bell Centre. Šlo se tedy do prodloužení, kde byli Habs aktivnější a to si jim také vyplatilo. V poslední minutě prodloužení vypíchl na naší obranné modré puk Saku Koivu a svůj nájezd trochu se štěstím bekhendovým blafákem proměnil - 3-2! Pro Koiva to byl první střelecký zápis od konce ledna... Přišel ale v tu pravou dobu.

Zdá se, že Gainey konečně našel fungující složení našeho prvního útoku, i když kdyby mě někdo před nedávnem řekl, že ten útok bude vypadat tak, jak nyní, asi bych se mu vysmál. Naše ofenzívní síla se tím lépe rozložila do více řad, což by mohlo být dobrým znamením před vysněným play off, do kterého já doufám, že postoupíme. V sobotu máme na této cestě další překážku a tou bude opět na domácím ledě Boston.