Zbytečně ztracený poslední zápas s New Jersey, v play-off čeká Habs Carolina.

19.04.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

V posledním, 82.utkání základní části se střetli montrealší hokejisté v domácím prostředí s týmem New Jersey Devils, bojujícím o první místo v Atlantické divizi. Canadiens již tento zápas naštěstí o nic nešlo, postuo do play-off byl jistý a vzhledem k tomu, že Tampa Bay doma podlehla Washingtonu, mohli si dovolit s Ďábly prohrát bez obavy o ztrátu sedmé příčky ve Východní konferenci.

Hned první pohled na sestavu přinesl skvělou zprávu - objevil se v ní totiž po patnáctizápasové pauze, vynucené zraněním kontkíku, Francis Bouillon, opara defenzívy Canadiens. Stále však absentoval zraněný Steve Begin, jehož levé koleno není úplně v pořádku, a na soupisku se nevešli ani Todd Simpson, Niklas Sundstrom a Maxim Lapierre. V brance dostal před Davidem Aebischerem přednost Cristobal Huet, jenž začne play-off s největší pravděpodobností v pozici brankářské jedničky. Utkání začalo pro Montreal skvěle, již v šestí minutě propálil Martina Brodeura obránce Craig Rivet, pro něhož to byl již sedmý gól v sezoně, a když k tomu připočteme 27 asistencí, dostaneme se na číslo 34, což dělá letošní sezonu Craigovou bodově nejlepší v kariéře. Asistence na jeho gól si připsali Saku Koivu a Alex Perezhogin. V půlce první třetiny vystřelil navrátilec do sestavy Bouillon a puk z jeho hole tečoval před Brodeurem Tomáš Plekanec - 2:0. Druhou asistenci má Francisův parťák v obraně Mike Komisarek. Na začátku druhé třetiny se porval Garth Murray se zákeřným a zbabělým Jasonem Wiemerem a desetiminutový trest vyfasoval i Aaron Downey. Když pak ve 34.minutě zvýšil po přihrávkách Ribeira a Bulise Alexej Kovaljov, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Ještě do konce druhé třetiny však stihl Brian Gionta snížit a devět minut před koncem ten samý hráč snížil na rozdíl jediné branky. V 15.minutě závěrečné části pak Patrik Eliáš srovnal a aby toho nebylo málo, v čase 17:37 zařídil vítězství a tím pádem dva pro Devils důležité body Jamie Langenbrunner.

Cristobal Huet chytil 36 střel, ovšem ani to dnes nestačilo. Nedařil ose Radku Bonkovi, který na ledě pobyl pouze devět minut, ovšem i za tak krátkou dobu si připsal jeden minusový bod a čtyři dvouminutové tresty, kterými mužstvo vždy oslabil. Ale to nejdůležitější - soupeřem Montrealu v prvním, a doufejme že ne zároveň posledním, kole vyřazovacích bojů bude Carolina Hurricanes. První zápas se odehraje v Raleigh v sobotu. Habs nemají v této serii co ztratit, jsou ve stejné pozici, jako předloni v sérii s Bostonem. Necháme se překvapit, zda na tento úspěch navážou i letos....