Nejhorší výkon sezóny a další prohra s Leafs.

13.11.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Přiznám se, že bych nejradši pokračoval v pauze s reporty, ale co se dá dělat, páteční tragédie si vyžaduje zhodnocení. Nedokážu si to vysvětlit, ale v dalším ze série derby s věčným rivalem z Toronta si Habs sáhli na dno. Výsledek 5-1 možná ještě tak úplně nepůsobí rozdílem třídy, ale v samotném utkání nás Leafs přehrávali rozdílem tříd dvou. Canadiens opět trápilo množství vyloučených, ale především jsme snad zapomněli bruslit, respektive zapomněli, že bojujeme s úhlavním nepřítelem o body v divizi. První třetina ještě dopadla smírně, když se nejprve za Toronto v přesilovce trefil McCabe a za pár minut srovnal skóre Koivu po parádní přihrávce Latendresseho. Jenže pak přišla třetina druhá a s ní totální propad, který vyústil v tři góly do Aebischerovy sítě a předvedená hra Montrealu jasně naznačovala, že už je v podstatě po všem. Pět vyloučení na naší straně oproti žádnému na straně Leafs mluví za vše - nelze spílat rozhodčím, ale našim hráčům, kteří se od soupeře nechávali totálně přebruslit.

Druhý gól McCabea, opět v přesilovce pět minut před koncem zápasu (to už chytal Huet, Carbonneau prozíravě Aebischera po čtvrté, velmi laciné brance stáhnul), už byl jen hřebíčkem do rakve. První hvězdou zápasu byl zcela po právu vyhlášen Tomáš Kaberle, který jede jako drak a v pátek si připsal gól a dvě asistence. Nám nezbývá než se ptát, kde byly hvězdy naše - třeba Ryder nebo Kovaljov - a kam se vlastně poděl celý tým. Skoro to vypadalo, jako by byli Canadiens nahrazeni nějakými klony, kteří vidí hokej poprvé v životě. To zní možná příliš hystericky, ale nedá se svítit: prohra po bojovném výkonu zamrzí, ale je příslibem, že příště to třeba půjde líp. Prohra po mdlé hře od první minuty, to je v takhle vyhecovaném zápase prostě neodpustitelné.

Doufejme, že kouč Carbonneau i cappo di tutti capi Gainey dobře zanalyzují, kde udělali soudruzi z Quebecu chybu. První reakcí bylo povolání Kostitsyna z Hamiltonu, tak uvidíme, jestli si někdo ze stávajícího kádru půjde v příštích zápasech sednout.