Montreal podlehl na domácím ledě Buffalu po samostatných nájezdech

10.12.2006, 12:00 | Reportáž ze zápasu |  redakce

Úvodní dvacetiminutovku zápasu mezi Montrealem a Buffalem neozdobila žádná trefa do černého, přestože si oba týmy vytvořily dostatek šancí. Ovšem jak montrealský brankář Huet, tak i gólman buffalských šavlí přeměnili své branky v nedobytné tvrze, což se jim dařilo ještě sedm minut z třetiny druhé. Brankový výčet otevřelo hostující mužstvo, které nastoupilo bez zraněného obránce Teppo Numminena. Běžela 27. minuta a po střele Maxima Afinogenova se před brankou Hueta prosadil český útočník Jiří Novotný.
Montreal kontroval v polovině střetnutí využitou početní převahou. Po tvrdé ráně Sheldona Sourayho, která bolestivě zasáhla Saku Koiva, se prosadil dorážející Michael Ryder. Kapitán Canadiens následně zamířil rovnou do kabin, později se však do zápasu vrátil. V čase 37:45 zakončil Derek Roy přihrávku Thomase Vaneka zpoza branky a Sabres opět vedli.
Montreal ale srovnal na 2:2 v úvodu třetího dějství po faulu slovenského nováčka v obraně Buffala Andreje Sekery. Danou přesilovou hru využil přesnou ranou z levého kruhu ofenzivně laděný bek Sheldon Souray, kterému na gól přihrával Tomáš Plekanec a připsal si tak bod do kanadského bodování. O produktivního Sourayho však Montreal v závěru utkání přišel, když pro zranění ruky předčasně odstoupil ze hry.
Po normální hrací době a následném pětiminutovém prodloužení se oba celky rozešly za smírného stavu 2:2.
O triumfu Sabres rozhodlo druhé kolo penaltového rozstřelu, ve kterém útočník Thomas Vanek proměnil nájezd proti brankáři Cristobalu Huetovi tvrdou ranou příklepem.