Hokejisté Montrealu se po šesti porážkách opět rozjíždějí.

24.02.2007, 12:00 | Reportáž ze zápasu |  redakce

Jedenáct branek viděli diváci v nashvillském Entertainment Centru. Radost ale neměli, jejich Predátoři i s posilou Peterem Forsbergem podlehli Montrealu 5:6 po samostatných nájezdech.
Hokejisté Habs totiž chytají druhý dech a bojují o udržení své postupové pozice do play-off. Po černé sérii šesti porážek dokázali nevídané a už ve třech zápasech za sebou zvítězili. Naposledy uspěli na ledě favorizovaného Nashvillu, odkud si vezou dva body za výhru 6:5 po divoké přestřelce a následných samostatných nájezdech, přestože utkání nezačalo úplně podle představ týmu z kanadské metropole.
Již ve čtvrté minutě zápasu totiž Canadiens prohrávali 2:0. V jedenácté minutě zápasu se však dokázal trefit do černého Michael Ryder a snížil na rozdíl jediné branky. Tento stav však vydržel pouhé tři minuty, poté domácí hokejisté dokázali opět týmu Habs odskočit na rozdíl dvou branek gólem Hartnella. Ještě před odchodem do kabin se však opět radoval tým Montrealu po snížení Markem Streitem na 3:2.
Počátek druhého dějství uchvátili opět domácí a již potřetí v zápase vedli o dvě branky zásluhou Dumonta, jenž skóroval ve třetí minutě. Naděje na úspěch v zápase vrátil týmu Habs centr Garth Murray, který snížil na 4:3 ve třinácté minutě. Za tohoto stavu byla druhá třetina odhoukána sirénou.
Po necelých pěti minutách třetí třetiny dokázal srovnat stav utkání na 4:4 Alexander Perezhogin, ale z vyrovnaného skóre se Canadiens radovali jen necelou minutu. Po brance Predátora Legwanda znova prohrávali. Gólovou odpověď se Montrealu dlouho nedařilo nalézt a když už se zdálo, že odjedou z ledu favorita s porážkou, přihrál v poslední minutě zápasu Tomáš Plekanec Sergeji Samsonovovi, který popáté v utkání rozvlnil Vokounovu síťku, čímž sronal skóre na 5:5.
Následné pětiminutové prodloužení rozhodnutí zápasu nepřineslo a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy.
Za Canadiens se v penaltovém rozstřelu prosadili kapitán Saku Koivu a český centr Tomáš Plekanec. Domácí Predátoři se v nájezdech radovali jen po pokusu Paula Kariyi.
Z česko-slovenské konfrontace brankářů tak vyšel vítězně mladíček Jaroslav Halák. Jednadvacetiletý rodák z Bratislavy vychytal třetí výhru ve svém třetím startu v nejslavnější lize světa.