Češi ve službách Rangers nám play off zase trochu vzdálili.

06.04.2007, 12:00 | Reportáž ze zápasu |  redakce

Jaromír Jágr dovedl v zápase s Canadiens Rangers do play off.Zklamání, zklamání a zase zklamání... To by mohla velice stručná rekapitulace našeho učinkování v nočním zápase na ledě NY Rangers. Ačkoliv to byl pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny, předvedená hra z naší strany tomu absolutně neodpovídala. Domácí naprosto v pohodě opanovali led a jistě si dokráčeli pro postupovou jistotu. To na druhé straně jsou starosti úplně jiného rázu, v posledním emotivním utkání na ledě Toronta musíme za každou cenu bodovat, jestli si chceme uchovat šanci na postup!

Samotný zápas nebyl nijak líbivou podívanou, ale to se v kláních takového významu stává. Hlavní jsou body a ty potřebovala obě mužstva. U Canadiens to byla téměř otázka bytí či nebytí. Utkání však nezačali zrovna šťastně, protože už ve třetí minutě prohrávali po střele Průchy, která se určitě dala chytat. Ani inkasovaný gól však hosty neprobral z letargie a po zbytek první třetiny se nezmohli téměř na nic. Výjimkou byla snad jen šance Plekance, kterou však pozorný Lundqvist ve spolupráci s obránci zlikvidoval. Ten, kdo očekával, že druhá třetina by mohla mít podobný průběh jako při posledním vzájemném utkání v Bell Centre, ten se šeredně spletl. Habs dál pokračovali v malátném výkonu bez jakéhokoli nápadu a kloudného založení útočné akce. Vše bylo jen o náhodě a nahazovaných kotoučích. Není proto divu, že Rangers svůj náskok ještě navýšili. A u obou branek byli znovu Češi ve službách domácího týmu. Nejprve nikým nepokrytý Jágr z mezikruží trefil přesně horní růžek Halákovy branky a minutu a půl před koncem druhé části přidal třetí gól tvrdou ranou sváteční střelec Malík. V té chvíli už bylo víceméně jasné, že z New Yorku si body domů nepovezeme. Proto si myslím, že kouč Carbonneau udělal do poslední třetiny rozumný krok, když do branky poslal po dlouhé době naší brankářskou jedničku Hueta. Ne snad, že by Halák mohl za všechny góly, možná ten první jde trochu na jeho vrub, ale další šance zase dokázal zlikvidovat. Šlo spíš o to, aby Huet dostal po zranění možnost zkusit ostrý zápas a připravit se na svůj případný start v rozhodujícím zápase v Torontu. A nutno říct, že svůj návrat zvládl na jedničku, za svá záda už nepustil žádnou ze střel domácích. To bylo ale jedno z mála pozitiv ze strany Canadiens v tomto zápase. Ti totiž začali trochu hrát hokej až posledních pět minut, kdy jim k tomu pomohla dost přísná přesilovka 5 na 3. Tu záhy využil svou oblíbenou střelou od modré Sheldon Souray a překonal tím historický rekord NHL mezi obránci v počtu vstřelených přesilovkových gólů za sezónu! V pokračující početní převaze měl velkou šanci Koivu, ale nevyužil ji a nezahřmělo ani v následné hře bez brankáře.

Rangers tedy získali potřebné body pro jistý postup do play off a zbývající zápas mohou odehrát v klidu. Pro Habs dvojnásobná škoda, že nevyválčili ani bodík, protože vzhledem k prohře Toronta na Islanders mohli mít dalšího soupeře z krku. Takhle budou muset absolvovat nervydrásající derby v Air Canada Center, kde se jim letos vůbec nedaří. Můžeme jen doufat, že prokletí zlomí v tu pravou chvíli...