Domácí premiéra se nevydařila podle představ.

15.10.2007, 12:00 | Reportáž ze zápasu |  redakce

Před prvním domácím utkáním Canadiens panovalo velké očekávání. Fanoušci se již nemohli dočkat prvního domácího duelu a navíc rozjetý soupeř z Caroliny sliboval atraktivní útočný hokej. To samé ale předvádí i domácí celkem, který si přivezl z třízápasového výjezdu do Caroliny, Pittsburghu a Toronta výborných 5 bodů. Do branky nastoupil Huet a domácím se konečně v akci představily nové posily Hamrlík, Smolinski, Kostopoulos a navrátilec Brisebois.

Do zápasu vstoupili Canadiens aktivně a hned v druhé minutě zápasu po velkém tlaku domácích otevřel skore Higgins. To ale jen podpořilo útočné manévry Caroliny která chtěla hned vyrovnat. V cestě jim stál opět famozni Huet. Carolině se po aktivní hře podařilo vyrovnat - jak jinak než v přesilovce. Odražený puk do prázné branky usměrnil Stillman. Druhou třetinu Carolina svůj tlak ještě více vystupňovala a nebýt Hueta nemuselo by první utkání dopadnout tak jak dopadlo. Ostatně poměr střel za první dvě třetiny mluví za vše: 8:30 !!! Gol na 1:2 padl opět v přesilovce a pouhých 34 vteřin před druhou sirénou. Střelcem se stal Cullen který dostal ideální přihrávku "mezi kruhy" a v polokleče nedal Huetovi střelou pod víko šanci. O přestávce muselo v kabině Habs proběhnout menší zemětřesení, protože do poslední třetiny nastoupil jiný tým. Domácí zalačili Carolinu do defenzívy a chybělo opravdu málo. Ryder, Streit ani Latendresse své tutovky neproměnili, takže došlo na odvolání Hueta z branky. Následná powerplay gól nepřinesla a naopak Carolině se povedlo upravit skóre na 1:3, když Larose dovezl puk do opuštěné klece.

Dovolím si tvrdit že byl odehrán velice kvalitní zápas se spoustou šancí na obou strankách. Hlavní slovo měli ale golmani - jak Huet tak Cam Ward zachytali skvěle a hostující golman i jeho tým měli trochu více štěstí a dokázali na horkém ledě v Montrealu zvítězit. Tým Montrealu se jeví na záčátku sezóny velice pozitivně a doufám že tato forma vydrží co nejdéle. Další zápas se hraje opět doma - proti Floridě - v brance opět vynikající golman Tomáš Vokoun - bývalý hráč habs. Takže GO HABS !!! :-)