Dva body z Philadelphie = paráda

28.02.2009, 14:00 | Reportáž ze zápasu |  Monika Gordíková

Dva body z Philadelphie, kterou máme v konferenci před sebou, jsou doma. Montreal zase konečně začíná vyhrávat a to i na ledě nepříjemných soupeřů. Hlavních postav v dresu Canadiens bylo hodně. Nás ovšem znovu velmi potěšila produktivita Tomáše Plekance, který nejprve v přesilovce opakovanou střelou z bezprostřední blízkosti vstřelil první gól Habs a v dalším průběhu úvodní části připravil palebnou pozici a také gólovou přihrávku pro Alexe Kovaljova. Pleky se bodově prosadil už v sedmém zápase po sobě a říká si hlasitě o prodloužení smlouvy. V bláznivé první třetině se za hosty prosadil i Tom Kostopulos.

Dobrý zápas pokračoval i dále. Napjatou atmosféru v hale ještě více "zhustila" první hvězda zápasu Simon Gagne, který na vázal na gólové úspěchy Lupula a Richardse z první třetiny a vyrovnal. Po bezbrankové třetí třetině tedy logicky přišlo na řadu prodloužení a v něm se mohutně zvýšil tlak všem domácím fanouškům i hráčům. Utkání rozhodl Schneider přesným švihem z hranice pravého kruhu při vyloučení Scottieho Upshally. Ten se po utkání velmi rozčiloval. "Nemyslím si, že bych úmyslně narazil do brankáře. Z jeho pohledu to tak asi vypadalo, ale já jsem uklouzl. Tohle bylo nefér a navíc v takové části prodloužení," sdělil po utkání.

Mathieu Schneider se pozvolna stává velkou oporou, možná to mnoho z nás ani nečekalo. Rodák z New Yorku ale rozhodl o velmi důležitých dvou bodech.

V regulérní hrací době přestříleli Flyers svého soka 37:31 a dokázali promrhat také osm přesilovek a. To znovu svědčí o aktuální obrformě Jaro Haláka a poukazuje na nesmyslnost jeho možné výměny do Colorada za Ryana Smythe. Hodně byl na ledě také sledovaný Glen Metropilit. Jen pár hodin před úvodním hvizdem totiž "sídlil" právě v šatně Flyers a pak najednou musel obléknout jiný dres a bojovat za jiný tým. "Znáte to, na ledě neznám přátele," říkal novinářům. Důvod prohry domácích pak vysvětloval Richards. "Do utkání jsme vlétli a mysleli, že nám náš nástup pomůže. Jenže potom jsme nevyužívali šance, kdežto oni ano."

Teď jen využít konečně nalezenou formu a proměnit ji ve výhru v dnešním utkání proti vedoucímu celku Západu San Jose. Bude to ale nadmíru těžké.