V Calgary podle předpokladů první prohra v sezóně.

07.10.2009, 09:54 | Reportáž ze zápasu |  Míra Vyskočil

Úterní (pro nás tedy středeční) zápas v Calgary načal třízápasový výlet po kanadských městech, jejichž mužstva hrají v Západní konferenci. Mimo Calgary to tedy dále jsou Vancouver a Edmonton.

Habs nastoupili v Pengrowth Saddledome se třemi změnami v sestavě. V brance dostal poprvé v tomto ročníku příležitost Halák a další dvě změny byly vynucené - místo zraněného O´Byrneho hrál s Marou Weber a na centru čtvrtého útoku zaskočil za taktéž zraněného Metropolita již naopak uzdravený Chipchura.

Podle předpokladů to byli domácí Flames, kteří od počátku diktovali tempo zápasu, i když první vážnější šanci jsme měli my a to konkrétně Plekanec. Do vedení ale šli cellkem zaslouženě v 9. minutě domácí. Habs to však nepoložilo, hru vyrovnali a na konci třetiny se dočkali i gólového zápisu. A to hned dvojnásobného... Nejprve výborně zaforčekovala první lajna a Cammalleriho nezištnou přihrávku napálil skvěle z první Gomez a bylo srovnáno. To běžela 19. minuta a hned za další půlminutku jsme už vedli - Mara střílel od modré, Lapierre udělal před Kiprusoffem zmatek a odražený puk tak dosti pohodlně dopravil do domácí branky Latendresse - 1-2. Konec třetiny jako ve snu...

Jak krásný byl pro fanoušky závěr první části, tak velkou černou můrou pro ně musela být celá druhá třetina. Flames hned od vstupu na led nenechali nikoho na pochybách, že takový stav se jim vůbec nelíbí a že se rázným způsobem přičiní o jeho změnu. Po několika šancích, které vesměs zmařil dobře chytající Halák, udeřili mezi 14. a 16. minutou, kdy nejprve ve vlastním pásmu vyrobil hrubku Stewart a tečovaná střela od modré znamenala srovnání. Poté hodně zbytečně fauloval Pacioretty a jedinou!!! přesilovku v zápase domácí rychle přetavili ve vedoucí branku. V té chvíli jsme vůbec nehráli dobře a vypadalo to, že do přestávky ještě nějaký puk za Halákovými zády skončí. Ovšem stejně jako v první části nám střelecky vyšel závěr - Tomáš Plekanec si za bránou výborně pokryl puk a při výjezdu před ní překvapil nečekanou beckhendovou střelou "naslepo" a lá Malkin domácího gólmana. Po takovém průběhu prostřední části dar z nebes...

Poslední třetina byla herně z našeho pohledu nejlepší, i když jsme úvod opět zaspali a opět tečovanou střelou inkasovali, jak se později ukázalo, rozhodující gól. Následující pasáž patřila k tomu nejlepšímu, co tento zápas nabídnul. My jsme mohli téměř okamžitě srovnat, ale jak Gionta, tak Pacioretty své velké šance zahodili. Zvláště první útok Gionta-Gomez-Cammalleri dělal domácím svým pohybem obrovské problémy a jako jediní z našeho týmu dokázali dostat defenzívu Flames pod dlouhodobější tlak. K nim by se snad mohl ještě přidat Pleky, který ale často působil jak osamocený voják v poli, protože jak Kosticyn, tak Pacioretty nebyli moc viditelní - lepší to bylo pouze v těch střídání, kdy do tohoto útoku naskočil Moen. Střelecky jsme sice v této třetině byli mnohem aktivnější (15-5), ale na rozdíl od domácích, kteří v druhé části dokázali svou převahu vyjádřit gólově, se nám totéž už nepovedlo a připsali jsme si první prohru v této sezóně.

Kolik nás tenhle zápas stál sil se ukáže už zítra brzy ráno, kdy hrajeme ve Vancouveru.