Bulldogs předvedli perfektní výkon

18.10.2009, 14:58 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Hamilton a Montreal. Noc a den. Přesně tak lze současný stav farmy a jejího prvního mužstva popsat. Bulldogs pokračují ve skvělých výkonech, což v noci na dnešek odnesli hráči Chicago Wolves. Perfektní zápas sehrál Sergej Kosticyn. Dva góly dal a na jeden přihrál. Zápas vyšel i brankáři Cedricku Desjardinsovi.

Chicago Wolves - Hamilton Bulldogs 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Zápas na svém počátku vypovídal o něčem jiném, než jak nakonec dopadl. Wolves hráli lépe a v 5. minutě dokázali využít přesilovku. Vedení domácím zajistil Andrew Kozek. Herní projev se pomalu začal stávat atraktivnějším na straně Hamiltonu. V 11. minutě Mathieu Darche ideálně přihrál Brocku Trotterovi, který se najednou ocitl sám před gólmanem Drewem MacIntyrem. Na hokejce si přehodil puk z bekhendu do forhendu a gólmana hravě překonal. Všichni museli uznale kývat nad projevem Trotterovi zkušenosti. Hamilton neměl dost. Dál bojoval a odměnou mu v 17. minutě bylo dostání se do vedení. Sergej Kosticyn překonal gólmana Chicaga nádhernou ránou nad rameno.

Co dělal trenér Bulldogs Guy Boucher o přestávku se svými svěřenci, nikdo neví. Jasné ale je, že nástup do druhé třetiny měli famózní. Ve 23. minutě poslal puk Ryan Russell na Sergeje Kosticyna. Ten stál přímo před gólmanem a napálil ho. MacInter velkou ránu nezpacifikoval a kotouč upustil, Kosticyn naštěstí ze své pozice neodjel a dorazil ho do sítě. Už na 4:1 pro Hamilton upravoval o minutu později Ben Maxwell. Předvedl skvělou pohotovost, za kterou si gól zasloužil. Naopak MacIntre musel být naprosto zoufalý ze svých neschopných obránců. Trenér Wolves udělal na střídačce malou bouři a odměnou mu bylo snížení stavu. Nejprve ve 27. v přesilovce překonal Desjardinse svým druhým zásahem Andrew Kozek. Ve 36. minutě se dokonce při vlastním oslabení prosadil Joey Crabb. Euforii domácích Bulldogs rychle zchladili. Uběhlo pár vteřin a Ryan Russell našel mezeru mezi MacInterovy betony.

Parádní hokej diváci viděli i v poslední části. Nebylo k vidění příliš střel, ale přesto se nikdo nenudil. Domácí se urputně snažili dohnat náskok a pokusit se o získání nějakého toho bodíku. V 56. minutě se jim povedlo dostat se na rozdíl jediné branky. Matt Anderson překvapil Desjardinse. Hamilton nakonec své vedení uhájil a připsal si další cenné body.

V pondělí přijede do Hamiltonu Manitoba, farma Vancouver Canucks. Čeká se velká bitva. Snad Bulldogs nepoleví a budou pokračovat ve spanilé jízdě. Držte palce!!!