Odveta se Hamiltonu podařila

21.10.2009, 14:40 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Odveta za minulou noc se Hamiltonu povedla skvěle. Farma Montreal Canadiens předvedla další ze svých parádních výkonů a porazila Manitobu Moose poměrem 4:1. Dva góly vstřelil Mathieu Darche, čímž se zasloužil o svůj 200. gól v AHL.

Hamilton Bulldogs - Manitoba Moose 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Neduh Copps Colisea v podobě malých návštěv (tentokráte dorazilo 2 547 diváků) hokejistům Hamiltonu vůbec nevadí. Hrají naplno a ukazují, jak skvělá je z nich momentálně parta. Po úvodním hvizdu uběhlo třiadvacet vteřin, když Bulldogs šli do vedení. Mathieu Darche díky své rychlosti mohl dorazit puk do Schneiderovy branky. Manitoba znovu jasně ukazovala, že patří mezi dobré týmy AHL a snažila se, seč mohla. Odměnou jí byl ve 4. minutě vyrovnávací gól. Pro Cedricka Desjardinse to byla branka nešťastná. Sergej Širokov vypálil z levého kruhu a jeho střelu před domácím gólmanem úspěšně tečoval Matt Pettinger. Kvůli druhému gólu Hamiltonu si Cory Schneider asi dobře rozmyslí, kdy se v zápasu vydá na špacír. V 7. minutě se rozhodl, že rozehraje puk zpoza své svatyně. Jenže za brankou ho čistě atakoval J. T. Wyman. Puk mu sebral z hokejky a nahrál před bránu na Ryana Whitea. Schneider už se nestačil vrátit na své místo a trenér ho o přestávce v šatně asi moc nepochválil.

Druhá třetina málem nechala usnout Cedricka Desjardinse. Musel řešit čtyři střely, přičemž žádná nebyla bůhvíjak nebezpečná. Domácí alespoň navýšili svůj náskok. Ve 33. minutě to před Schneiderem dlouho "smrdělo". Bulldogs Manitobu doslova zamkli v jejím obranném pásmu a zkoušeli své štěstí. Nejvíc ho měl nakonec Mathieu Darche, který tečoval do sítě puk vypálený z hokejky Andreho Benoita.

Manitoba začala působit unaveně. Přeci jen má oproti jiným týmům AHL odehráno o něco více zápasů a nalétáno o něco více kilometrů. Tempo ale nebylo vysoké ani jedné straně. Hamilton se spíše snažil bez zranění a jakékoli jiné patálie dohrát zápas a získat dva body. Přesto se ještě jednou trefil. V 60. minutě na sebe Ryan White strhl pozornost, aby uvolnil Toma Pyatta. Následně mu poslal před branku krásnou nahrávku, kterou Pyatt skvěle uklidil.

Domácí aréna teď na nějakou dobu v Hamiltonu osiří. Bulldogs jedou na třízápasový trip. Začínají v pátek v San Antoniu. Snad se jim bude dařit tak, jako doposud.