Bláznivý zápas s Manitobou

21.11.2009, 15:37 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Manitoba zůstala v prvním ze dvou po sobě jdoucích zápasech neporažena. Hamilton prohrál 3:5. Znovu došlo na naší straně ke střídání brankářů. Tentokráte nevydržel zápas psychicky Curtis Sanford. Bulldogs prohráli zejména kvůli skvělému Corymu Schneiderovi, který chytil 35 střel ze 38.

Manitoba Moose - Hamilton Bulldogs 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

První vyhrání z kapsy vyhání. První vstřelený gól neznamená vyhraný zápas. Hamilton šel ve 14. minutě do vedení. Pumelice Brocka Trottera proletěla do brány mezi betony Schneidera. Domácí se z inkasované branky oklepali brzy. Hned o minutu později dokázali vyrovnat. Nolan Baumgartner poslal přihrávkou do úniku Sergeje Širokova. Ten překonal Sanforda díky bekhendovému blafáku.

Poklidná druhá třetina přinesla více prospěchu Manitobě. Nejprve šli domácí do vedení po chybě Sanforda. Gólman Hamiltonu podcenil střelu Evana Oberga a neudržel puk. Toho se bleskurychle ujal Erik Christensen a zakončil. O dvougólové vedení se postaral Mario Bliznak. Sanforda si vyloženě vychutnal.

Ihned po této brance nastoupil do klece Cedrick Desjardins.

Třetí část byla nadmíru zajímavá na svém konci. Věřte nebo ne v posledních dvou minutách padly čtyři góly. Hamilton zariskoval a nechal Desjardinse po oddechovém čase na střídačce. Toho v čase 58:29 využil ve vlastním oslabení Mike Keane. O dvacet vteřin později využili pro změnu stále probíhající početní výhody hosté. Před Schneiderem tečoval do sítě Andrew Conboy. V čase 59:19 snížil P.K. Subban. O dvacet sekund později stanovil konečnou podobu skóre Mike Keane. Opět do prázdné branky.

Zajímavý je poměr střel na branku: Manitoba - Hamilton 20:38.