Bída, bída, bída ...

18.12.2009, 16:16 | Reportáž ze zápasu |  Monika Gordíková

Do zápasu s Minnesotou už naskočil uzdravený Paul Mara. V dresu Wild nastoupil Latendresse a při každém kontaktu s pukem ho publikum "ocenilo" bučením. Nakonec to ale byl právě bývalý hráč Habs, kdo se smál. Jeho tým dokázal domácí porazit.

Canadiens nejsou v pořádku. Celý tým bolí hlava a na ledě to bylo vidět. Nedokážeme vymyslet kloudnou akci. Oprávněně je zatracovaný Scott Gomez. Možná by mohl začít hrát u Bulldogs, ale i tam by ho valná část týmu strčila do kapsy. Wild šli rychle do vedení. Střela Roberta Earla projela Pricemu mezi betony. O minutu později se mohli radovat i příznivci Canadiens. Andrej Kosticyn to Bäckströmovi do branky lupnul bekhendem. Z dalšího průběhu hry bolely oči. Šest minut před koncem využil sezení Bergerona na trestné lavici Mikko Koivu. Martin Havlát mu od mantinelu poslal puk před branku. Koivu dodal kotouči jen lehkou teč. Gorges byl v tu chvíli úplně zbytečný.

Zlepšení? Druhá třetina přinesla lepší hru domácích. Montreal režíroval průběh druhé dvacetiminutovky, ale dát gól nedokázal. Nervozita svázala všem brusle. Lapierre, Cammalleri ... nikdo neprostřelil Bäckströma. Až si Habs zakoledovali, když málem skóroval z velké šance Brunette.

Ve třetí třetině Habs vyhráli na poměr střel 12:3, ale efekt veškerý žádný. Daleko uvolněnější Minnesota dala třetí branku ve druhé polovině třetiny. Cal Clutterbuck využil volný prostor u Priceho tyčky. Price na tu situaci "zareagoval-nezareagoval". Všechny tři branky v naší síti tak v konečném součtu vypadají jako zbytečné.

Ohlasy po utkání:
Mikko Koivu o zápasu: "Jít do vedení je vždy velmi důležité. Myslím, že jsme dobře pracovali v defenzivě a samozřejmě musím pochválit Bäckströma. Hodně nám pomohl."
Nicklas Bäckström o zápasu: "Odehráli jsme skvělé utkání. Kluci mi v obraně hodně pomohli. Vždycky jsem dobře viděl na puk."
Hal Gill o situaci Canadiens: "Hráli jsme mnohem lépe. Musím najít to, co musíme začít dělat jinak."
Guillaume Latendresse o startu v Montrealu: "Byl jsem hodně nervózní, možná víc, než při svém debutu v NHL. Bylo těžké tu hrát. Nemohl jsem se dostat do hry."

V dobách šílených navíc přichází čas sedmizápasového tripu. Stále nepřicházejí konkrétní zprávy o zranění Romana Hamlíka. Brian Gionta bruslil ráno před zápasem s Wild v tréninkovém centru v Brossardu. O návštěvě lékaře se pořád nemluví.