S Texasem je to megadrama

26.05.2010, 13:41 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Ach ta nešťastná prodloužení. Ta Hamiltonu proti Texasu nejdou. Stars vyhráli v Copps Coliseu v minulém utkání 3:2 v prodloužení a vyrovnali stav série na 3:3. Zápas byl hodně náročný pro oba brankáře. Na Curtise Sanforda letělo 38 střel, na jeho protějšek Matta Climieho dokonce 53.

Hamilton Bulldogs - Texas Stars 2:3 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Až v 17. minutě mohli domácí příznivci nechat zaplesat svá srdce, Bulldogs se totiž dostali do vedení. Gabriel Dumont, ještě zelenáč kabiny co nosí puky při tréninku na led a z ledu, dorazil neposedný kotouč za Matta Climieho, jemuž v ten okamžik příliš nepomáhali spoluhráči. Pro Dumonta to byl druhý zásah v play-off.

Stars dokázali poprvé překonat důsledného Sanforda až v polovině druhé třetiny v početní výhodě. Garrett Stafford napřáhl, plácl do puku a sledoval, jak černý vdolek pluje vzduchem směrem do branky. Cestou těsně minul Sanfordovo rameno. Hamilton ale dobře věděl, že už může rozhodnout o svém postupu. Shawn Belle ho k tomu posunul druhým gólem.

Třetí třetina byla one man show a v hlavní roli byl Matt Climie. Brankář Stars byl všude. Stal se ledovým kouzelníkem. To on dal svým spoluhráčům naději, tedy spolu se Scottem McCullochem. Ten ve 46. minutě srovnal skóre.

Prodloužení bylo to samé. Climie ničil jeden střelecký pokus Buldoků za druhým. Užuž se schylovalo k nájezdům, ale nakonec na ně nedošlo. Aaron Gagnon využil neskutečně chytré přihrávky Jamieho Benna. Benn je prostě mozek Texasanů.

No, v noci na zítřek našeho času to bude masakr. !Go Dogs Go!