Boydovi farma svědčí. Rozhodl o výhře nad Texasem

19.12.2010, 15:11 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Dustin Boyd se stal mužem zápasu, když v bitvě Hamiltonu proti Texas Stars nejprve před koncem třetí třetiny vyrovnal a v následném prodloužení se postaral i o rozhodující branku. Buldoci pak oslavili výhru 3:2. Výtečný výkon předvedl i gólman Curtis Sanford. Pětizápasový trip Dogs tak pokračuje ve vítězném duchu.

Texas Stars - Hamilton Bulldogs 2:3 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Pěkné první třetině chyběly k dokonalosti jen branky. Jenže oba gólmani byli jasně proti. První branka padla až ve 23. minutě. Travis Morin byl ve správný čas na správném místě, když Sanford neudržel neposedný puk ve své náruči a pustil ho. Morin pohotově dorazil.

Třetí třetina byla také plná opravdu zajímavých okamžiků. Diváci se mohli kochat perfektním hokejem. V čase 52:41 se domácím podařilo vstřelit druhý gól. Aaron Gagnon se trefil a podle nálady v hale to vypadalo, že pro mnohé fanoušky už je rozhodnuto.

Jenže nebylo. O minutu později snížili Bulldoci na průběžných 1:2 z jejich pohledu. J. T. Wyman ukázal, jak moc chytrým hráčem je. V pásmu Stars se vůbec nestyděl, ukradl si pro sebe puk a procedil ho mezi betony překvapeného brankáře Richarda Bachmana.

Tři minuty před sirénou hosté z Kanady vyrovnali. Domácí jim k tomu pomohli, když jim darovali početní výhodu. Na bekhendovou střelu Dustina Boyda nestačil Bachman nijak zareagovat. Gólu předcházela precizní nahrávka Davida Desharnaise.

Prodloužení trvalo opravdu jen chvíli. Uběhla z něj jen minuta a sedm vteřin, když se rozhodlo. Dustin Boyd vypáli do horního rohu Bachmanovy branky a dokázal, že přesun na farmu mu až neskutečně prospěl.

Hamilton i nadále pokračuje ve zběsilém zápasovém tempu. Další zápas hrají znovu dnes. Tentokráte jedou do San Antonia, aby změřili síly s tamními Rampage.