Buldoci padli potřetí v řadě

12.02.2011, 15:35 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Potřetí v řadě musel Hamilton přijmout porážku, když minutu a třináct vteřin před koncem základní hrací doby vstřelil rozhodující gól Devin DiDiomete z týmu Connecticut Whale. Hráči Hamiltonu v utkání museli pokaždé dotáhnout náskok farmy New York Rangers.

Hamilton Bulldogs - Conncticut Whale 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Deset vteřin po úvodním hvizdu hosté vstřelili vedoucí gól. Dále Weise okamžitě přebral puk od Brodieho Duponta, zavezl ho do pásma domácích a ve správnou chvíli se vytasil se střelou zápěstím. Curtis Sanford nevěděl, čí je, když mu kotouč přeletěl nad vyrážečkou.

Jenže radost „Velrybářům" dlouho nevydržela. O minutu později Buldoci srovnali krok. Brett Festerling nahrál přes modrou čáru na Frederica St. Denise, jenž pozoroval kotouč a už napřáhl. Následná střela z první nedala gólmanovi Dovu Grumet-Morrisovi žádnou šanci.

To nebyl konec bláznivého začátku. Ve 4. minutě převrhli hosté vedení znovu na svou stranu. Brodie Dupont v přesilovce změnil svoji profesi z nahrávače na úspěšného gólového střelce. Původně jím chtěl být Kris Newbury. Ten vypálil od modré, ale těsně před Sanfordem střelu tečoval právě Dupont.

Pak se střelci na dlouhou dobu odmlčeli. Až na začátku třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Ryan Russell. A byl to krásný gól. Russell sebral puk hráči Whale a sám pelášil ke Grumet-Morissovi. Bekhendovým blafákem ho překonal.

Týmy se po tomto gólu ukrutně soustředily na to, aby se žádný nedopustil zbytečné chyby. Vydrželo to až do předposlední minuty. Hamilton neudělal chybu, jen se od něj odvrátilo štěstí a nasypalo se na hokejku Devina DiDiometea. Ten před Sanfordem jen nepatrně tečoval puk.