Canadiens si vynutili sedmý zápas

27.04.2011, 05:46 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

Habs čekal zápas o všechno. Kdyby prohráli, tak hráči mají dovolenou. V případě výhry by se rozhodovalo v sedmém střetnutí. Zápas se hrál na domácím ledě v Bell Centre. Do zápasu nenastoupili zraněný hráči Wisniewski a Desharnais. Do sestavy se také nevešel Pouliot. V bráně nastoupil jako vždy Carey Price a předním tato sestava.

Sestava: Cammalleri - Plekanec - Kostitsyn - Gill - Subban
Moen - Gomez - Gionta - Hamrlík - Mara
Darche - Eller - Halpern - Sopel - Špaček
Pyatt - Weber - White

Začátek utkání byl ve znamení několika nedotáhnutých akcí na obou stranách... Bruins se do našeho brankoviště tlačili o něco víc. Ve čtvrté minutě Gomez nahodil na Thomase kotouč, ten ho neudržel a dojíždějící Gionta skóroval. Zcela regulérní fík, ale rozhodčí neuznal, zřejmě pro předčasné písknutí... V dalších minutách měli kotouč na holi prakticky pořád Bruins. Rozehrávka Habs dost vázla a chyběl kvalitní přechod do útočného pásma. V deváté minutě za příliš mnoho hráčů na ledě byl potrestán soupeř a prakticky hned na to se vylučovalo opět na straně Bruins. A tak Canadiens dostali možnost početní výhody pět na tři... A tu hned využil Cammalleri bombou z pravého kruhu, po krásné nahrávce Subbana. Krátká početní výhoda o jednoho muže v poli, ale pokračovala dál, tu už jsme neproměnili v další gól. Po vstřelené brance hráči Habs o něco ožili a byli víc vidět v útočné fázi. Nicméně to bylo takové utrápené a něco tomu chybělo... V šestnácté minutě skvěle získal kotouč Eller, ale jeho střela byla sražena vysoko nad kasu Thomase. V devatenácté minutě ztratil ve středním pásmu kotouč Eller, získal jej Lucic, prohnal se kolem Gilla, ale naštěstí jeho střelu přizvedl Subban. Dvacet vteřin před koncem se ještě vylučovalo a bylo to na naší straně, konkrétně šel ven Kostitsyn. To netrvalo dlouho a na trestnou se pakoval Bergeron, takže stav hráčů na ledě se vyrovnal. První třetina nebyla z naší strany bůhví jak dobrá, ale podařilo se nám skórovat a dostat se do vedení... Puky se odráželi od našich hokejek a nahrávky byli dost často blokovány...

Druhá třetina pro nás nezačala vůbec dobře. Kotouč se dostal za naší kasu, kde se ho zmocnil Seidenberg, najel si z levé strany k brankovišti a prostřelil Careyho Price. Tlak Medvědů pokračoval i nadále. Ve třetí minutě se dostal až před Price na mezikruží Bergerone, golman Canadiens předvedl skvělý zákrok lapačkou a šanci zneškodnil. V páté minutě měl obrovskou šanci Gionta s Gomezem, ale Thomase nepřekonali. V té samé minutě nevybíravě srazil Lucic Špačka, který zůstal ležet na ledě... Jasný útok na hlavu a Lucic se mohl pakovat do kabin. Následovala naše pěti minutová přesilová hra a po vyloučení Bergerona ještě ke všemu dvojnásobná. A opět jsme jí využili, když v brankovišti dorážel střelu Gionta. Pokračovala přesilová hra pět na čtyři a náš velký tlak. Jenže pak se Habs dostali z pásma a dlouhé minuty se tam nemohli vrátit. Po chvilce jsme se zase usadili a měli několik dobrých šancí, u kterých měl Thomas i dost štěstí. V jedenácté minutě se pro změnu vylučovalo na straně Habs, odpočinout si šel Hamrlík. Oslabení jsme sehráli na jedničku a soupeři nic nedovolili. Potom nás ale paradoxně Bruins zatlačili na pár minut ještě víc. Občas mi připadlo, že jsme si překáželi, kotouč se nám motal pod nohama. To vyústilo v patnácté minutě k našemu dalšímu oslabení... Oslabení opět skvěle zahrané. Gionta si dělal výlety do pásma soupeře a dobře sbíral cenné vteřinky. V sedmnácté minutě nám zatrnulo, když Price jel rozehrát za bránu, vše se tak zamotalo, že málem soupeř mohl skórovat do prázdné kasy, naštěstí naše jednička byla v čas na místě. Bohužel se opět vylučovalo a Habs tak opět šli do početní nevýhody. Ale jen na chvíli, protože byl vyloučen pár vteřin po našem vyloučení Nathan Horton. V osmnácté minutě se řítili sami na beka soupeře Gionta a Gomez. Prvně jmenovaný nahrával a druhý šanci spálil jako papír... Z protiútoku to zase hořelo před naší kasou, vše naštěstí dobře dopadlo. Druhé dějství bylo herně z naší strany o poznání lepší. Sice jsme brzo inkasovali, ale z nabídnuté přesilovky jsme se opět dostali do vedení.

Carey Price na začátku třetího dějství odmítl vyrovnání, když v rychlém sledu předvedl dva dobré zákroky. Bruins měli převahu a hra se odehrávala převážně v našem obraném pásmu. V páté minutě předvedl skvělý důraz v pásmu soupeře Kostitsyn. Vybojoval kotouč, přirazil Boychuka na mantinel a poté následovala nahrávka zpoza brány od Plekyho, ale Kostitsynova střela byla z blokována. V šesté minutě Marchand nahrál na Seidenberga, ten vypálil z první, ale Carey Price úřadoval lapačkou. Poté se dlouhé minuty snažil soupeř dostat do našeho pásma, ale najednou se mu to moc nedařilo. Canadiens zodpovědně bránili a vyhazovalo kotouče. Drželi tak těsné vedení 2:1. Ve třinácté minutě jsme dostali Bruins pod neskutečný tlak. A drželi je snad minutu v jejich pásmu. Postarala se o to Ellerova formace. Pak opět následovalo dobývání naší kasy a nás držel skvělý Price. Když byly do konce zhruba tři minutky a tlak sílil, tak přišlo vyloučení Kellyho na straně Bruins za vysokou hůl na Moena. Největší šanci ale zprvu měli právě Bruins, když vznikl před naší kasou neskutečný závar a div že jsme neinkasovali... V poslední minutě ještě soupeř odvolal z kasy Thomase a Bruins roztočili v našem pásmu kolotoč. Už jsme ale nic nedovolili a zápas jsme dovedli do vítězného konce 2:1.

Z naší strany to nebyl příliš oslnivý zápas, ale splnil co slnit měl, a to bylo vyrovnání v sérii na 3:3. Byl to bojovný výkon, který byl dobře od bráněn. Jako vždy nás podržel skvělý Carey Price. Ze začátku utkání chyběla kloudná nahrávka a taky trochu štěstí, když se kotouče odráželi všude možně, jen né na naše hole. Další třetiny byli o něco lepší. Na hráčích bylo vidět, že se nehodlají vzdát a bojovali. V sedmém zápase se může stát cokoliv, tak držme palce. Hraje se už dneska na ledě Bruins