Buldoci poprvé v sezoně prohráli

16.10.2011, 15:37 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Pomsta byla sladká. Hokejisté St. John´s vrátili Hamiltonu včerejší porážku i s úroky, když, opět na svém ledě, zvítězili 6:2. Vyřádil se zejména Carl Klingberg, jenž si připsal hattrick. Jeho kolega John Albert pro změnu třikrát nahrával. Utkání se tomu minulému hodně podobalo v tom, že IceCaps opět Hamilton výrazně přestříleli, tentokráte ale nebyl Nathan Lawson panem Všemocným.

Naprosto vyrovnaná první třetina darovala oběma celkům po gólu. Skóre otevřeli ve 4. minutě domácí IceCaps. Nathan Lawson nestačil pořádně zareagovat na střelu Johna alberta a puk jen reflexivně vyrazil před sebe. Tam už však číhal připravený Klingberg a prezentoval se první brankou večera. V 16. minutě Dogs vyrovnali. Gabriel Dumont ukázal pěknou a hlavně účinnou střelu zápěstím.

Druhá část už byla o něčem jiném. Domácí vyprodukovali jedenadvacet střel, kdežto hamiltonští jen šest. Obrovský nepoměr byl znát i na průběžném stavu. Buldoky srazil na kolena krátce po startu třetiny Klingberg, když udeřil ve vlastním oslabení. Převaha domácích byla do očí bijící. Hamilton tentokráte vůbec neměl takovou dávku štěstí, jako den předtím.

V polovině druhé třetiny zvyšoval Riley Holzapfel už na 3:1. Krátce po vhazování na nic nečekal a propálil všechno potřebné. Hráči Bulldogs působili jako mátohy. Jako by si už vůbec nevěřili. Nakonec to ale ani po druhé třetině nevypadalo s Hamiltonem nijak katastrofálně, protože ještě stihnul sníži Dany Masse.

Poslední perioda ale už definitivně patřila domácímu týmu. Přes šest tisíc diváků se dobře bavilo. Nešťastné vstupy do jednotlivých částí pokračovaly. Tentokráte po minutě skóroval domácí Jason King a všem bylo jasné, že tohle už si IceCaps prostě vzít nenechají. V poslední pětiminutovce ještě přidali své trefy Klingberg a Marco Rosa.