Mlčící trenér donutil Dogs přemýšlet. Výsledkem byl skvělý výkon

14.11.2011, 14:25 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Jaký rozdíl dokáže vytvořit osmačtyřicet hodin je někdy až neuvěřitelné. Po trapné prohře 0:8 v pátek večer s Grand Rapids odpověděli Hamilton Bulldogs svou nejsilnější hrou v této sezoně a v neděli odpoledně přehráli Binghamton Senators na jejich ledě 5:2. Málokdo to přitom čekal, protože farma Ottawy je posledním držitelem Calder Cupu a Hamiltonu se příliš nedaří. Ale jen opustili Dogs svůj stadion po sérii domácích zápasů, hned dokázali předvést pěkný výkon.

Binghamton Senators - Hamilton Bulldogs 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

„Dneska jsme udělali něco speciálního," řekl trenér Clement Jodoin po výhře. „Založili jsme forčeking. Myslím, že během prvního střídání tam bylo pět bodyčeků, to jsem už hodně dlouho neviděl." Nejdůležitější ale je, že tým předvedl dobrý výkon. Byl silný. Svůj dosud nejlepší zápas sezony hrál Alexander Avstin, měl tři nahrávky. To mu vyneslo titul pro první hvězdu zápasu.

Louis Leblanc, který byl od svého tříbodového debutu v dresu Dogs neviditelný, dvakrát skóroval a měl celkem pět střel. Oficiálně mu však byl připsán jen jeden gól. Sklepnutí puku ze vzduchu do branky ve druhé třetině bylo nakonec uděleno na vrub Joonase Nattinena. Ale Leblanc dokázal dát branku ve třetí třetině. Trefil se tak po osmi zápasech a zabodoval poprvé po šesti utkáních.

V pátek byl Hamilton přestřílen 29:51, včera přestřílel soupeře on poměrem 33:18. Robert Mayer tak ani neměl moc práce. Ke všemu se povedl rychlý start. Brian Willsie otevřel skóre už v čase 6:57. Zdánlivě neškodná akce dva na dva skončila švihem Willsieho zápěstí a smutným ohlédnutím gólmana Robina Lehnera.

Ve druhé třetině ve 27. minutě všechno začal parádní Avtinův forčeking. V následné přesilovce se k puku, který letěl vzduchem, dostal podle všeho Leblanc a zamířil ho do sítě, jenže u situace byl i Nattinen a sudí nakonec trefu připsali jemu. V té době Hamilton vedl na střely 19:5. O šest minut později přidal na 3:0 dalším přesilovkovým gólem Frederic St. Denis. Do konce druhé části ještě stihli hosté snížit. V početní výhodě se prosadil Patrick Wiercioch.

Krátce po začátku třetí části překonal překvapeného Lehnera Andreas Engqvist. Hlasatel teprve oznamoval, kdo byl střelcem branky, když Senators opět snížili. Jim O´Brian byl první u volného puku ležícího před Mayerem a znovu zápas trochu zdramatizoval. Nakonec se ale ještě prosadil Leblanc, jenž Lehnera dokonale vykoupal.

Hamilton tak dokázal porazit momentálně druhý nejhorší celek Východní konference. Binghamton už sedmkrát za sebou prohrál. To Dogs se přestěhovali na třetí příčku své divize. Clement Jodoin tak snad už začal mluvit se svými svěřenci. Po pátečním debaklu totiž odjel ze stadionu a s nikým nekomunikoval. „Nemluvil jsem s nimi po dobu osmačtyřiceti hodin. Byl jsem raněn jako člověk, byl jsem raněn jako trenér. Dnes jsme se vrátili zpět," řekl Jodoin.