Katastrofální třetí třetina vzala Buldokům všechny naděje na solidní výsledek

24.11.2011, 09:30 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Čtyři góly ve třetí třetině nastříleli na svém ledě hokejisté Grand Rapids a díky tomuto kousku porazili tým z Hamiltonu 5:2. Farma Montreal Canadiens tak už potřetí za sebou padla a v nové sezoně pokračuje v mizerných výkonech a hledá ty z minulých sezon. Právě ve zmiňované třetí třetině se Dogs nepovedlo vůbec nic a proměnila se v černou můru.

Grand Rapids Griffins - Hamilton Bulldogs 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Téměř čtyři tisícovky diváků hnaly za úspěchem domácí Griffins od samého počátku. Na první gól čekaly až do 16. minuty, ale hokejisté jim do té doby nadělili krásný hokej plný střel a zajímavých momentů. V inklinované 16. minutě šli domácí do vedení. Brian Lashoff doslova obtancoval obránce Hamiltonu a pak prostřelil Roberta Mayera.

Ona ani druhá třetina nebyla vzhledově ošklivá. Jen se domácím fanouškům muselo zajídat, že hosté dokázali otočit nepříznivý vývoj. To začal v polovině periody Philip DeSimone. Ten využil perfektní přihrávku Louise Leblanca. O čtyři minuty později si Dogs dokonce mohli dokonale zvednout sebevědomí, když skórovali ve vlastním oslabení. Brian Willsie přesně zamířil z modré čáry.

Ovšem poslední část byla z pohledu Hamiltonu černou můrou. Buldoci vystřelili jen čtyřikrát, a kdo si myslí, že se úporně soustředili na obranu, ten se plete. Z devíti střel domácích čtyři skončily za zády Mayera. Už po sedmačtyřiceti vteřinách srovnal Garnett Exelby. Jeho dělo málem protrhlo síť. V čase 45:21 nečekaně skóroval Landon Ferraro a naprosto všichni z Hamiltonu se mohli červenat.

Jen o dvě minuty později dostal domácí do dvougólového vedení Mitch Callahan. Ten vypálil z velké dálky a tak trochu zkušebně, jenže i to v tu chvíli na zdecimované Buldoky stačilo. Pár sekund před koncem ještě pojišťoval výhru domácích do prázdné klece Francis Pare. Hamilton hraje další zápas v pátek proti Lake Erie.