Buldoci bodovali popáté v řadě

19.12.2011, 14:29 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Andreas Engqvist se stal hlavním strůjcem vítězství Hamiltonu při odvetě v Abbotsfordu. Nejprve otevřel skóre zápas, a pak duel rozhodl v prodloužení. Buldoci si tak před delší pauzou připsali výhru, která jim může dodat jistý klid, a už v pátém utkání za sebou bodovali. Opět se potvrdilo, že když hraje farma Montreal Canadiens, nevyplácí se chodit do hlediště ani o minutu později.

Abbotsford Heat - Hamilton Bulldogs 2:3 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Snaha dostat se ven ze sklepa Západní konference, to je teď hlavní úkol pro Buldoky. Teď tedy bodovali popáté za sebou. V těch minulých pěti střetnutích zaznamenali tři výhry a dvě prohry po nájezdech. Zdá se, že tým se tedy pomalu dostává do alespoň zčásti zajetých kolejí. Snad to nepokazí dlouhá pauza, protože další zápas Dogs sehrají až 26. prosince.

Hamilton otevřel skóre ve 3. minutě v přesilové hře. Prosadil se Andreas Engqvist. Vedení vydrželo do poloviny první periody. Jordan Henry dobře umístil svou střelu z prostoru levého kruhu, přičemž Nathan Lawson mohl je stěží něco dělat. Oba týmy v průběhu zápasu vypálily dvaatřicetkrát, Heat v tomhle ohledu vyhráli první třetinu poměrem 16:10.

I přes přestřílení od soupeře hráli hamiltonští hráči v první třetině velmi dobře. To druhá část z jejich pohledu už tak libá nebyla. Přesto dokázali udržet stávající skóre, nejvíce se na tom podílel Lawson v brance. Po dvou třetinách to bylo na střely 29:17 ve prospěch domácích Heat. To jasně ukazuje, že Abbotsford ve třetí části vypálil jen třikrát, přesto skóroval.

Ze třetí třetiny uběhlo osmadvacet vteřin, kdy přesilovku Hamiltonu využil Aaron Palushaj. Jeho střela zápěstím proletěla kolem rukavice Dannyho Taylora. Ani ne za tři minuty bylo zase vyrovnáno. Kapitán Heat Quintin Laing střelou z první dával na 2:2. Největší šanci měl pak ještě ve třetí části Palushaj, když se dostal do úniku. Jenže nedal.

Andreas Engqvist dal rozhodující branku po minutě prodloužení a určil vítěze. Teď si tedy Dogs užijí delší volno. 26. prosince si zahrají proti Toronto Marlies, a to přímo v Air Canada Centre.