Delmas poprvé za Hamilton vítězně

16.01.2012, 09:13 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Kdyby rozhodovaly papírové předpoklady, v bitvě mezi Hamiltonem a Torontem by se radoval druhý jmenovaný tým. Ale Budloci našli způsob, jak tohle přelstít a znovu porazit velkého soka. V sezoně ho přehráli už potřetí. Tentokráte na svém ledě 2:1, přičemž všechny branky padly v první třetině. Výtečný výkon předvedl gólman Peter Delmas, jenž poprvé triumfoval v dresu Hamiltonu.

Hamilton Bulldogs - Toronto Marlies 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Toronto vstoupilo do zápasu s desetibodovým náskokem v tabulce na Hamilton a s týmem plným hráčů kalibru NHL. V jeho dresu se objevili třeba Jake Gardiner, Philippe Dupis nebo Colton Orr. Na druhé straně stáli Dogs, kteří bojují s marodkou. Chyběl i čerstvý zranění Brian Willsie, jenž svou účast v utkání vzdal po rozbruslení. Navzdory tomu, Hamilton dokázal vyhrát. „Vypadá to, že na ně umíme zahrát. Je to vždycky hodně fyzická hra," řekl Andreas Engqvist, jeden z nejlepších hráčů týmu.

Gólman Peter Delmas si připsal šestadvacet úspěšných zásahů, včetně veledůležitých při oslabení Hamiltonu dvě minuty před koncem základní hrací doby. „Když někoho povoláte, proč mu nedáte šanci? Má za sebou dobré výkony, tak jsem ho tam dal a on dělal svou práci," pochválil Delmase trenér Clement Jodoin. Zraněný brankář Nathan Lawson, jenž laboruje s otřesem mozku, je stále mimo hru a nikdo neví, kdy by se mohl vrátit.

Hamilton včera pěkně orámoval první třetinu, když skóroval v první a pak její poslední minutě. Všechno začal v padesáté deváté vteřině Alexander Avstin, který nachytal gólmana Bena Scrivense. Dvě teče způsobily to, že hosté v 8. minutě vyrovnali na 1:1 ve své přesilovce. Marcel Müller měl jednoduchou úlohu, protože odrazy puku Delmase zcela vychýlily z jeho pozice.

No a v poslední minutě převrátil vedení na stranu Dogs Andreas Engqvist. Nádherně zaspolupracoval s Garrettem Staffordem. Ve zbytku utkání už byli oba brankáři stoprocentní a nepustili další góly. Druhou třetinu okořenil tvrdým hitem kapitán Toronta Ryan Hamilton, jenž poslal Aarona Palushaj až na střídačku svého týmu.