Tomáš Plekanec výmluvy nehledá, i když ho trápí soukromé problémy

Tomáš Plekanec je už hodně let výraznou oporou montrealských Canadiens. V organizaci vydržel i přes počáteční problémy s prosazováním do prvního týmu způsobené ignorací trenérů. Dnes může být pro mladé kluky symbolem trpělivosti. Letošní sezona Habs nejde a kladenský rodák není výjimkou. Jako jeden z mála se ale neschovává za fráze a každý den chce, aby na tom byl tým lépe. Novinář Francois Gagnon si s ním povídal a dozvěděl se, že Plekanec je pořád stejný - nehledá výmluvy. A to, i když ho trápí jedna velká rodinná záležitost.
„Žádná výmluva, nic takového. V šatně se připojil ke skupince hráčů, kteří své tělo i duši plně oddávají úspěchu týmu. Nikdy si nestěžuje na svá křídla, která mu trenéři přidělí," začíná Gagnon svůj sloupek. Výsledky nejsou odměnou za jeho úsilí a dřinu. Když se novináři po utkání ptají, co se na ledě děje, často jen zavrtí hlavou. Slova se těžko hledají, a to zejména těm, kteří velmi stojí o nápravu situace.
Gagnon se domnívá, že Plekancovi by měl jen a jen prospět příchod Reneho Bourquea. Například proti Bostonu si připsal jeden minusový bod a na ledě strávil nejméně času v této sezoně. Bourque by pro něj měl být tím dynamickým spoluhráčem, kterého tolik potřebuje. Otázkou teď je, jak poskládá sestavu trenér. „Musím přijmout rozhodnutí trenérů a jít hrát. Nestěžovat si a dělat svoji práci. Možná bych si měl stěžovat, ale nedokážu se k tomu přinutit. Je to proti mému charakteru, mé filozofii," odmítá Plekanec, že by si někdy šel za trenérem na něco postěžovat.
Radosti otce, starosti dítěte
Sportovci nejsou roboti a i oni mají své soukromé starosti, které se, ať se to fanouškům líbí nebo ne, na jejich výkonech mohou podepsat. Plekanec to odmítá používat jako výmluvu, ale už přes měsíc je otcem. Zpěvačka Lucie Vondráčková mu na začátku prosince porodila syna Matyáše a život se stal takovým malým toboganem. Matyáš o sobě rád dává vědět a noci jsou v domě Plekancových jen málokdy plné spánku. To jsou ale na jednu stranu starosti příjemné.
Daleko větší problém však leží za oceánem. Doma v Kladně. Hrdý otec je dítětem plným obav o svého rodiče. Otec Tomáše Plekance má zdravotní potíže - poruchu krvetvorby. To ho drží v České republice. Rodiče slavného hokejisty se tak ještě nestihly pomazlit se svým vnoučetem a stát se tak naplno prarodiči. „Doufám, že se sem během několika týdnů dostanou. Ale znovu, to jsou jen výmluvy. A není to pro mě omluva," uzavírá Plekanec.
Diskuse

celkem zajímavej článek, možná, že někdo z dvojce Julien Briseboise - Pierre McGuire
hlavně ne návrat našeho bývalýho JM a jemu podobnejch...
holt teď je míček na straně Geoffa Molsona...


Přece jenom únava, starost... to může bejt právě u Plekyho právě tím kamenem úrazu.
Snad se situace brzy zlepší a zase to bude starej dobrej Pleky


12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.
10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.
27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.
27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.
05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.
24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.
15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...
18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.
27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017
24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!
- 2020 | Canadiens si zřejmě zahrají play-off!
- 2014 | Výhra nebo konec sezony
- 2011 | Druhá volba z draftu 2009 Joonas Nattinen podepsal tříletou smlouvu
- 2010 | Buldoci se do finále nepodívají
- 2007 | Mládí Montrealu, farmářský tým Hamilton Bulldogs, se probojoval až do finále Calder Cupu. (aktualizováno 5.6.07)
P. | Tým | Z. | Skore | B. |
---|---|---|---|---|
12 |
![]() |
82 | 230:312 | 74 |
13 |
![]() |
82 | 227:266 | 73 |
14 |
![]() |
82 | 248:307 | 63 |
15 |
![]() |
82 | 211:298 | 61 |
16 |
![]() |
82 | 221:319 | 55 |