Buldoci si podmanili Bell Centre. Za výhru dostali standing ovation

25.02.2012, 15:08 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Během základní hrací doby si dával Blake Geoffrion trochu oddech od výjimečných hokejových akcí. V nájezdech ale nezaváhal a nastartoval Hamilton k výhře 3:2 na St. John´s IceCaps. Byl to krásný zápas, na jehož konci farma Canadiens zvedala slavnostně ruce nad hlavu, a to na místě velmi posvátném. Utkání se totiž hrálo v Bell Centre v Montrealu. Do ochozů si našlo cestu přes jedenáct tisíc lidí.

Hamilton Bulldogs - St. John´s IceCaps 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 2:1)

Dogs vstřelili v nájezdech čtyři branky za sebou poté, co dvakrát selhali. Absolutně vítěznou trefu měl na svědomí Ian Schultz. Comeback Psů do zápasu vedl Brian Willsie, jenž nejprve snížil na 1:2, pak nahrál na vyrovnávací branku a nemýlil se ani v napínavých nájezdech. Právem se stal první hvězdou zápasu. „Je to skvělý pocit, speciálně pak ze způsobu, jakým jsme odpověděli ve třetí třetině. V tomto období sezony musí každý v kabině ukázat to nejlepší. Tým to neskutečně povzbudilo," řekl Willsie po utkání. Hrál teprve podruhé od návratu po zranění hrudníku.

V kabině po utkání si tým užíval mírné oslavy. Sledovaný Geoffrion přiznal, že nehrál zrovna svou nejlepší hru. „V prvních dvou třetinách jsem se necítil nijak extra dobře. Nechci se ale vymlouvat... určitě jsem byl trochu nervózní. Doufejme, že tohle bylo naposled," řekl Geoffrion. Na ledě Bell Centre si zahrál poprvé, navíc jako člen organizace Habs a stal se tak oficiálně čtvrtou generací své rodiny, která tohle zažila.

Trenér Clement Jodoin se ke kritizování po utkání příliš neměl, jeho tvář byla samý úsměv. Ve 44. minutě se trefil Ben Maxwell a hosté vedli 2:0, protože na začátku druhé periody skóroval Shawn Weller. V tou dobu mohl leckdo namítnout, že Hamilton už nic nezmůže. Jenže pak přišla dělovka Willsieho po vhazování a snížení. Dvě minuty před sirénou vyrovnal v přesilovce Garrett Stafford. Už v tu dobu se Dogs radovali, jako kdyby vyhráli Calder Cup.

Hra tak musela dospět nejprve do prodloužení. Nájezdy pak měl na svědomí hlavně Nathan Lawson, jenž v poslední minutě nastaveného času vytěsnil až nemožným způsobem téměř jistý gól Jasona Kinga. Ten mohl jen vrtět hlavou, protože absolutně nechápal, kde se tam Lawson vzal. Pak už přišly na řadu nájezdy a v nich už zmiňovaná čtyřka úspěšných s finálním gólem Schultze.

Buldoci si vysloužili ovace ve stoje. Mohli si užívat opravdu pořádnou návštěvu. Dogs teď zamíří na zápas do Toronta. O tom ale nechtěl kouč Jodoin mluvit, nabádal k vychutnání vítězství. Byl jako vyměněný, když odmítal komentovat chyby jeho hráčů. Totálně ho uchvátil velký týmový výkon. „Pořád jsme v boji o play off. Pořád tam můžeme být. Pojďme si tenhle večer užít."