Skvělý úvod nepomohl. Dogs znovu podlehli Torontu a play off je daleko

01.03.2012, 09:14 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Během pár se spolu v AHL podruhé utkaly týmy Hamiltonu a Toronta. A byly to dva úplně odlišné duely. Po šílené hamiltonské sobotní prohře 1:6 z Toronta, Buldoci včera do zápasu vlétli a brzy vedli. Na začátku třetí části svítili skóre 2:1 v jejich prospěch, jenže tentokráte přišel kolaps v samém závěru a tři branky z posledních minut zapříčinili, že Marlies otočili a nakonec zvítězili.

Hamilton Bulldogs - Toronto Marlies 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Další ztrátou pro domácí bylo zranění Garretta Stafforda, jenž musel být uprostřed první třetiny z hrací plochy odnesen na nosítkách. Příčinou byl čistý hit Marcela Müllera. Špičkový obránce Hamiltonu se skácel k ledu jak padesátikilová modelka. Tým pak vynesl prohlášení, že Stafford nemusel odjet do nemocnice a stačilo mu ošetření lékařem přímo v Copps Coliseu. Dá se říci, že hit totálně změnil dynamiku hry a vrátil Marlies do utkání.

Dogs předvedli výjimečně rychlý start do utkání. Skórovali už po šestapadesáti vteřinách. Tým tak skóroval v utkání jako první poprvé v šesti posledních zápasech. Nepovedlo se mu to od 17. února. Andreas Engqvist předvedl úžasné usilí pro získání puku za brankou hostí, když kotouč získal, vybruslil a zasunul ho do branky pod překvapeným Benem Scrivensem.

Pak byl důležitým momentem hit na Stafforda, jenž si vybral hodně špatnou cestu přes modrou čáru. Stafford se zkoušel na ledě zvednout, ale nemohl. Na nosítka ho zdravotníci dávali přes pět minut, přičemž obránce ztratil cit v nohou. Prognózy zatím nejsou nijak příznivé, protože se jedná o zranění hlavy, takže ve hře je otřes mozku. Müller dostal pět minut plus do konce utkání, přesilovka však zůstala nevyužitá.

Hamiltonští hráli po hitu a zranění spoluhráče velmi opatrně. Nijak zvlášť nepomáhala ani přítomnost Louise Leblanca, jenž byl seslán z prvního týmu. Působil spíše jako pytel plný frustrace. A svůj tým i oslaboval. Marlies skórovali krátce po skončení jedné ze svých přesilovek. Jerry D´Amigo poslal puk do branky mezi betony Roberta Mayera.

Na začátku třetí třetiny se trefil Philip DeSimone v početní výhodě a poslal tak domácí do vedení. Jenže to nedokázal udržet. Pět minut před koncem využili přesilovku i Marlies. Carter Ashton tečoval za Mayerova záda. Hosté dokončili comeback, když Mike Zigomanis skóroval po rychlém výstřelu z pravého kruhu. Mayerova vyrážečka nestačila. Na závěr se zoufale snažil zabránit gólu Marlies do prázdné klece Frederic St. Denis a hodil do cesty kotouče hůl, to ale branku automaticky uznalo.