Oslabení v nevhodnou dobu pomohlo Grand Rapids, Hamilton potopilo

18.03.2012, 16:13 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

K vidění bylo v Michiganu při souboji Hamiltonu a domácích Grand Rapids jedenaosmdesát střel, což je opravdu vysoký počet. Osm z nich navíc skončilo až v brankách, pět za gólmanem Dogs Robertem Mayerem. Z toho jasně vyplývá, že farma Montreal Canadiens znovu prohrála a o postupu do play off už může uvažovat jen v hodně teoretických rovinách.

Grand Rapids Griffins - Hamilton Bulldogs 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Buldoci začali utkání hodně slibně, když se už po minutě a deseti vteřinách hry prosadil Gabriel Dumont. Svůj desátý zásah sezony si připsal díky teči. Gólman Ty Conklin nemohl nic dělat. Ve 4. minutě Griffins vyrovnali. Francis Pare stál na konci akce dva na jednoho. Domácí hokejisté v první třetině přestříleli Buldoky 16:10.

Do vedení se Griffins dostali ve 29. minutě. Mitch Callahan vymetl pavučiny z horního rohu Mayerovy branky. Pak předváděli oba gólmani své umění. Ani jeden z nich se nenudil. Až tři minuty před druhou sirénou přišel další gól. Gabriel Dumont se trefil podruhé během utkání, tentokráte v početní výhodě. Jenže vyrovnaný stav vydržel jen minutu. Pak znovu převrhl vedení na stranu domácích Gustav Nyquist.

Hamiltonu se v první polovině třetí části podařilo znovu vyrovnat. Joonas Nattinen stylově ukončil čekání na zápis do listiny střelců. Od tohoto okamžiku byly oba týmy opatrné. Dvě minuty před koncem se nechali hosté z Kanady zbytečně vyloučit a domácí toho využili. Gustav Nyquist se prosadil podruhé. Volání spravedlnosti bylo Buldokům k ničemu. Dosto dlouho se totiž hádali o platnost gólu. O čtyřicet vteřin později se trefil ještě domácí Brent Raedeke.