Jedna éra skončila. Pleky přestoupil do Toronta

25.02.2018, 18:19 | Přestupy |  Martin Formánek
 

Český útočník Tomáš Plekanec poprvé v NHL mění dres. Canadiens se na jeho výměně dohodli s Torontem, které za něj do Montrealu poslalo volbu ve druhém kole nadcházejícího draftu, útočníka Kerbyho Rychela a obránce Rinata Valieva. Plekance ještě do Toronta doprovodil Kyle Baun.

 
 
 
 
 
 

Diskuse

 
 
AvatarReakce na příspěvek:To se Hollandovi povedlo a možná tím trochu odčinil, že trestuhodně nevyměnil Greena.
 
AvatarReakce na příspěvek:Absolutní šílenost je ale protihodnota za Tatara - kolik by pak třeba dali za Maxe smajlik ???
 
AvatarReakce na příspěvek:No tak nadšení vyprchalo, ale taky Reillyho neznám, snad za to stojí.
 
AvatarReakce na příspěvek:Ale ta Tampa teda jede! Sice ještě není známo, co je to stálo, ale McDonagh s JT Millerem je pro ně bomba a myslím, že na východě máme jasného favorita PO!
 
AvatarReakce na příspěvek:Taky ne, ale podle mě naprosto zbytečný trejd
 
AvatarReakce na příspěvek:Aha, zaplácli jsme to Reillym z Minnesoty, neznám jeho kvality...
 
AvatarReakce na příspěvek:Jo jo to je šílený tým...

Bohužel je to Morrow, viděl bych nejraději pryš Schlemka a i Benna než Morrowa, ale hlavně že je aspon někdo pryč a je víc prostoru pro mladé. Za to si MB zaslouží pochvalu, to bezesporu. Max tedy až v létě doufejme.
 
AvatarReakce na příspěvek:Super - Jeřábek pryč, Morrow pryč a zůstávají lemplové Alzner, Schlemko a možná bych raději oželel i Benna...smajlik. Ne, že by Morrow byl nějaký eso, ale stylem hry mohl být časem celkem solidním bekem s velmi dobrou střelou.
 
AvatarTak docela překvapení, Morrow fuč...
 
AvatarReakce na příspěvek:U nás to vypadá, že se klasicky nesemele nic. Ale Tatar do Vegas a hlavně McDonagh do Tampy, ta sakra zbrojí na SC...
 
AvatarReakce na příspěvek:Jo jo, už začínám být hodně napjatý co vše se semele nejen u nás smajlik

Tak jsme tým pod velením Bergevina a toho prostě rajcuje mít velkou kupu 4th linerů v týmu smajlik
 
AvatarReakce na příspěvek:Tak jsi tam určitě zaregistroval tu spekulaci se zájmem Floridy a Anaheimu o Maxe - pokud ano, já bych raději západ, na druhé straně Florida má určitě z těch mladých co nabídnout. Jsem moc zvědavej...
Ano, těch bottom útočníků máme strašně moc a to je ještě zraněný A.Shaw... Nevím, nevím, co s tímhle vším budeme dělat smajlik.
 
AvatarReakce na příspěvek:Tak pravé ořechové to není to je jasné smajlik Ale ty jsi mluvil o UFA trhu a tam nic extra nebude a když tak to bude drahé.
Jo, taky čtu live přenos hokejfora. Když nic, tak je to dobrá zpráva a snad bude zase hrát. Chtělo by se to zbavit Froeseho a Shawa, má hrát Carr, DLR, Scherbak a to jsme ještě letos moc neviděli s Habs Maca.
 
AvatarReakce na příspěvek:Abychom to nebyli my...smajlik. Já si totiž nejsem tak úplně jistý, jestli zrovna Stastny je to pravé ořechové pro nás. A taky si myslím, že když za něj dali Jets tolik, budou ho chtít podepsat i v létě.
Jinak povolán Scherbak, to je dobrá zpráva, jestli to má něco dalšího znamenat...smajlik.
 
AvatarReakce na příspěvek:Tak šlo by to, ale tohle MB nesmí podělat, Max je hráč, jenž má u nás největší hodnotu a musí to vyjít. Musely by to být opravdu vysoké picky nebo top prospect.
Z UFA trhu bude na výběr vedle Plekyho třeba Paul Stastny, jenž odešel právě k Jets, to si vybrali za Plekyho dobrou náhradu. Stál je sice první kolo, ale on za to stojí. Mám Stastneho dlouhodobě v oblibě, má už věk ale i tak se o něj strhne v létě bitka a někdo mu ještě jednu crazy smlouvu dá.
 
26.02.2018 18:51 | reagovat
wp2t | wp2t@seznam.cz
A jestli byla pravda, že všichni sou na prodej kromě Meteho a Price, tak je to fakt ...., že to ani neni možný.
Tak on dá Droinovi takový prachy a řekne mu: Víš já sem úplnej .... a nemůžu sehnat prvního centra, oni si ze mně dělaj fšichni prču, víš. Tak mi to budeš hrát ty za ty prachy ikdyž si to hrál naposled v žákovský přípravce.
A pak první rok a takhle rozesraný mužstvo a ten kluk to sám na nezvyklým místě neutáhne a už zas se ztrátou (bo kdo ho s takovou pálkou a za koho ho bude chtít) pudeš o dům dál?
MBéčko nejaktivnější menežer ze všech za poslední půlrok a velký howno z toho.
 
26.02.2018 18:45 | reagovat
wp2t | wp2t@seznam.cz
Plekanec to ještě vyhrál, zahraje si PO v kvalitním týmu. Ale u nás dostal 6 mega(jak na 1.centra) a u nich bude hrát třetí nebo čtvrtou lajnu? Desharnais
u rangers spolehlivý ve třetí lajně, Eller spolehlivý třetí centr u Washingtonu. U nás furt cpali DDéčko do 1. a Eller hrál centra místo Galchenyuka.
Nejlepší obránce všech dob u nás 10 mega a naprostá volnost, v Nashvillu ve druhé řadě a jak udělá nějaký to soličko se ztrátou puku a obdrženým golem, tak dvě střídání sedí a ono mu to dojde. Yemelin od nás 4 mega a top4, u nich sotva třetí lajna.
Danault za dva roky třetí lajna u .....


 
26.02.2018 18:17 | reagovat
wp2t | wp2t@seznam.cz
Reakce na příspěvek:K čemu nám ty picky budou, když to tahá takovej ...., co za pět let a "padesát" pokusů ještě nic nevytáh?
A ty jeho výměny to samý.
Jestli tam MBéčko zůstane, tak docela pochybuju, že při mým věku a zdraví, ještě uvidím habs v PO.
 
AvatarReakce na příspěvek:Mně by vůbec nevadilo, kdybychom nyní za něj dostali picky nebo prospecty - něco by se na centra mohlo zkusit v létě z volného trhu, i když to asi nebude žádná sláva, a zkusit hodit do vody něco z našich "zásob", i když je pravda, že ty jsou trochu tristní... Tak jako tak, něco musíme protrpět, abychom se mohli dostat opět výš.
 
AvatarReakce na příspěvek:To máš pravdu, ale podívej se jak se většinou trejduje na trade deadline- tým mimo pozici prodává veterána a PO tým nakupuje a jako protihodnota jsou většinou picky, prospecty hrající v juniorce/na farmě nebo nepotřební hráči či zátěže platového stropu, vzorový příklad trady Nashe a Plekyho. Ale my za Maxe, alespon doufám, nechceme picky ani prospecty u nichž se teprve čeká co z nich bude, ale hotového hráče a to předpokládám hlavně centra nebo beka. A takové hotové hráče ti PO tým nedá, jelikož je bude logicky potřebovat v bojích o SC. Tak proto si i já myslím, že Max sezonu u nás dohraje a změní dres v létě. A nebo se stane trade mezi námi a dalším týmem, jenž na PO nemá šanci, to se taky děje, ale je to hodně nepravděpodobné.
 
26.02.2018 14:42 | reagovat
lukyhabs | lukas.tomanovski@seznam.cz
Podle TSN není příliš pravděpodobné, že by Maxe dnes trejdovali, spíš v na draftu...

Trochu překvapení, když si člověk uvědomí, že dotyčný tým by ho mohl mít na dva cup runy.
 
26.02.2018 12:01 | reagovat
DenTennessee | dhavas@seznam.cz
AvatarReakce na příspěvek:máme každopádně rekordní množství picků v letošním druhém kole, to vypadá nadějně. Nezlobil bych se za získání picku v prvním kole za Maxe - mít k tomu 2 první kola by se rozhodně vyplatilo víc, než zisk nějakýho spíš třetilajnovýho centra nebo obránce s prošlou občankou...
 
AvatarReakce na příspěvek:Souhlas se vším.

Mě se to taky nějak nezdá, že by on sám o to požádal, ale kdo ví jak to je. Každopádně když takhle přituhuje, tak si jsem jistý že půjde, bud ted nebo v létě. Předtím jsem tomu úplně na 100% nevěřil. Bude to smutné ho vidět jít pryč, ale pro organizaci lepší řešení není.
 
25.02.2018 23:30 | reagovat
Theo33 | Matts88@seznam.cz
AvatarReakce na příspěvek:Osobně si myslím, že o trejd nepožádal - ani nemusel sami ho chtějí pustit. Pokud nepůjde teď, půjde v létě. Ted za něj mohou dostat hodně a zřejmě by stál balík prodl smlouvy, takže jediný rozumné východisko.

Max je hráč/člověk který si hodně vše bere. Neskutečně hrdý, že nosí "C". Ale při vší úctě, nikdy to nebyla dobrá volba, svazuje ho to a tahle sezona (všechny ty spekulace, jak sám nechci nikam jít) ho prý osobně dost vzali. (Ne každý to dokáže pouštět druhým uchem
ven jako Pleky)

Mluví se o LA zájmu, Canes dřív o zájmu STL, ale hrají teď špatně, že to zřejmě padá i Ducks jsou reální. Ale znáte MB stejnak vždycky vytáhne, co nikdo nečeká. Upřímně, fakt nevěřím moc tomu, že sám by požádal o trejd...spíš naopak
 
AvatarReakce na příspěvek:No moc jich asi nebude. UFA podpisů bylo víc, ale přímých trejdů jako šafránu. Jinak na ofiko webu je rozhovor s Plekym a celý ten rozhovor mi přišel vedený v tom, že si jde do Toronta jen ťuknout na pár měsíců a v létě ho máme zpět, o možnosti návratu s MB mluvil, vůbec to nevyloučil a očividně by se tomu Pleky vůbec nebránil.

Michale, kdoví jak to s Maxem je, víme, že on je hodně přemýšlivý, hrál za nás rád, ale možná se ho ty rumory o trejdů dotkly a když vidí ten letošní zmar... Já jsem jen pro, ale protihodnotou prostě musí být centr. Což tím pádem vidím spíš na trade v létě, protože před PO nikdo centra nepustí, leda že bychom obchodovali s týmy mimo PO pozice. Mimochodem Brassard taky nešel nijak extra draho k Pens.

Nash to samé, čekal jsem za něj větší protihodnotu, v podstatě nešel pryč o moc dráž než Pleky, jen tam je rozdíl v picku 1. vs. 2. kolo. Dostali Spoonera, což je nic a kouli na noze Beleskyho, byť Boston bude platit polovinu jeho platu.
 
AvatarJeště k zápasu s Tampou, tam byl Max úplně bezradný, když jel asi 3x sám, v tom prodloužení to dodělal. Nedivím se, že chce pryč. Jen za něj potřebujeme opravdu něco získat. Mně zase tak Toronto nevadí, lepší než Boston:) který jen tak mimochodem nabírá Nashe a důchodce Giontu...
 
AvatarReakce na příspěvek:No a samozřejmě ten hajzlík Komisarek, ale ten šel z volného trhu, po sezónách strávených u nás...
 
25.02.2018 21:57 | reagovat
petr | p.bauer-ekobau@seznam.cz
Ja si vzpominam jeste na Chada Kilgera.
 
AvatarReakce na příspěvek:Doug Gilmour, ale nejsem si jistý, jestli to byl přímý trejd mezi námi a Leafs.
 
AvatarJo a dotaz pro pamětníky, kolik tradů mezi Habs a Leafs pamatujete? Uvažoval jsem nad tím už v pátek, když rags poprvé měnili s Devils. Já si vybavuju jen trade Graboského.
 
AvatarZ pohledu na Plekyho v tom dresu nám asi bude všem na zvracení, nedokážu si to vůbec představit... No ale beru to, protihodnota je slušná a já přeci jen začnu Torontu kvůli Plekymu aspon trošku držet palce v PO. A pokud to opravdu bylo tak jak je psáno níže, tak pochvala Bergevinovi (ano, umím toho šmejda i někdy pochválit) a snad to je vše na dobré cestě, aby se sem zase v létě vrátil.

BTW na hokejforu Rono píše, že Max sám požádal o trade z Montrealu?! Theo, nemáš k tomu něco?
 
AvatarTak o protihodnotě nebyla řeč, tam souhlasím, že jsme dostali adekvátní. Mně prostě tak nějak nejde "pod vousy" Toronto, to je snad pochopitelné, ne? Budeme s nima hrát ještě 2x, škoda, že to bude vždy venku...smajlik. U obránců bych si moc přál, aby někdo odešel, ale moc tomu nevěřím. Teď jsem se dočetl, že snad je zájem o Galchenyuka, tak jen doufám, že Bergevin neudělá nějakou hovadinu!
 
25.02.2018 20:25 | reagovat
DenTennessee | dhavas@seznam.cz
AvatarReakce na příspěvek:taky bych to neviděl bledě - Pleky se dostane do týmu, kterej má šanci v PO a protihodnota je na to, že bude UFA docela slušná:)

spíš se začínám bát jestli je Julien tím správnym koučem
 
AvatarDobrá protihodnota a věřím, že v létě bude zpět. Toronto, pro mě velké překvapení, mým tipem byli Jetz. Každopádně hodně štěstí a ať se mu v playoff daří...
 
25.02.2018 19:44 | reagovat
Theo33 | Matts88@seznam.cz
AvatarReakce na příspěvek:Jako snad vždycky newt má správné informace. Skutečně Winnipeg skutečně nabídli o ždibínek víc, ale MB po požadavku (zůstat na východě) vyšel za věrné služby vstříc.

2th round je solidní protihodnotu u hráče, u kterého je velká šance letního návratu za daleko drobnější peníz. Pro něj solidní šance "něco udělat". Teď čekám ještě Benna/Schlemka out za pick a uvidíme, jestli Max už teď a nebo v létě...

Každopádně tenhle trejd, krok správným směrem.
 
25.02.2018 19:20 | reagovat
newt | lukas.grygar@gmail.com
AvatarPleky prý žádnou klauzuli neměl, jen nechtěl na západ a Bergevin mu vyšel vstříc, i kvůli teoretický možnosti návratu v létě, kterou obě strany nechávají ve hře (všechno info jde od Erica Engelse: https://twitter.com/EricEngels). Samozřejmě do Toronta je to teda pecka, ale bolet nás to nebude a dostali jsme odpovídající protihodnotu. Za mě dobrý. Daleko víc jsem napjatej s Maxem..
 
25.02.2018 19:13 | reagovat
Rexxarus | rexxarus@seznam.cz
AvatarTuhle sezonu bych fakt chtěl vymazat z paměti. Určitě to je větší bordel než 5 roků zpět. Plekymu přeju vše nej, odmakal tady za ty sezony neskutečnou práci (jistě si pamatujete jeho OT winner v play-off 2010 proti Caps). Draft picky ok, ale vývoj talentů je dlouhodobě o ničem. Navíc Bergevin pravděpodobně zůstane, takže změnám, které by nás posunuli ke konkurenceschopnosti nevěřím. No uvidíme co přinesou další trejdy...
 
AvatarReakce na příspěvek:Z fanouškovského hlediska je to hnus, jinak si myslím, že Pleky měl ve smlouvě klauzuli o tom, že může být vyměněný pouze tam, kam s tím bude souhlasit - takže asi souhlasil, s Winnipegem nejspíš ne nebo předhodili horší nabídku.
Taky doufám, že v létě bude u nás zpátky...
 
AvatarTed mi nekdo vysvetlete k cemu nam tohle bude ?smajlik Ze do Toronta to si dovedu vysvetlit jedine tim, ze Pleky nechtel nikam daleko a v lete pujde za mensi peniz zpet :-)Jestli ne tak zapalit tomu joudovi v managerskem kresle barak smajlik smajlik smajlik
 
 
Krátké zprávy
 

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

01.03. | Montreal v priebehu posledného dňa prestupového obdobia získal útočníkov Mikea Browna a Stefana Matteaua.

27.02. | Habs získali z Chicaga útočníka Phillipa Danaulta a výber v druhom kole draftu 2018 výmenou za Dalea Weiseho a Tomáša Fleischmanna.

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 19.03
 
 
 
Anketa
 
Dokáže Montreal po špatném začátku sezóny postoupit do play-off ?
 
29
 
39
 
Celkem 68 hlasujících
 
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
7    CLB 72 200:199 83
8    NJD 72 217:215 82
9    FLA 69 210:216 77
10    CAR 72 194:225 73
11    NYR 72 208:231 72
12    NYI 72 231:262 70
13    MTL 72 182:230 64
14    DET 72 184:224 63
15    OTW 71 197:244 63
16    BUF 71 172:232 58
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • U Price mám stejný názor jako Theo - moc ... | více
  • DLR máš pravdu, psal jsem steal. Což se úplně ... | více
  • Já se přiznám, že mi prohry taky nevadí, diplomaticky ... | více
  • DLR se v téhle pozici ale plácá už strašně ... | více
  • Je to pravda, jde jen o to, jak budou ... | více
 
 
 
 

Kontakt na redakci | RSS | přidat k oblíbeným

 
Eurolanche.com Hokejový svět aktuálně Jaromir-Jagr.cz - aktuality, videa, statistiky, zajímavosti - vše o Jaromíru Jágrovi a Dallasu Stars

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík