Ottawa poslední výhru vrátila i s úroky

04.04.2021, 07:52 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek
 

Canadiens čtvrtou výhru v řadě nepřidají. Padli s Ottawou.

První třetina byla zajímavá. Hlavně střelecky. Montreal Ottawu "přestřílel" 14:13. Na góly byli lepší ale hosté. Nejdřív se z přesilové hry trefil Tkachuk hned po minutě hry. Poté využili přesilovku i Habs, když se po návratu po zranění trefil Tyler Toffoli. Ottawu zpět do vedení dostal gólem v oslabení Connor Brown.

Ve druhé třetině padly dvě branky na každé straně. Za Canadiens dvakrát Anderson. Na straně druhé to byl zase Dadonov, který se trefil taktéž dvakrát.

V poslední třetině se zápas rozhodl. Z Montrealu nedokázal skorovat nikdo, naopak Habs inkasovali a to hned dvakrát. Trefili se Anisimov a do prázdné brány pak Batherson.

Montreal Canadiens: Ottawa Senators 3:6
Branky a nahrávky: 6. Toffoli (Suzuki, S. Weber), 27. J. Anderson (Kotkaniemi, Mete), 39. J. Anderson (S. Weber, Suzuki) - 1. B. Tkachuk (Batherson, Chabot), 13. Co. Brown (N. Paul, Coburn), 28. Dadonov (Chabot, Anisimov), 37. Dadonov (Anisimov, Stützle), 43. Anisimov (Formenton), 58. Batherson (Reilly)

Střely na branku: 38:32

Carey Price: 26/31- 83,87%


Hvězdy zápasů:
1 Dadonov 2+0
2 Anderson 2+0
3 Anisimov 1+2

 
 
 
 
 
 

Diskuse

 
 
AvatarPrávě že vůbec nepřeháním. Já jej už odepsal před nějakou dobou a strašně rád bych napsal že jsem se mýlil a vzal svá slova zpět. Ne, měl jsem pravdu a nikdo mě o opaku nepřesvědčí. Je schopný zahrát 10-20 zápasů ve famózní formě, ale není schopen hrát stabilně dobře delší časový úsek, není schopen zabrat, když to tým potřebuje. Nepamatuju, že by dal někdy vítězný gól (dohledal jsem si, letos nula, loni jeden). A jeho jediná doména je ofenzíva, nic jiného neumí a kvůli ofenzívy jsme ho přivedli. Nechci po něm čísla střelce, ale dva góly je ubohé. Podobné (lepší) čísla míval kdysi Jumbo a i on byl tehdy kritizovaný, že má více střílet a to on býval hráč úplně jinde a měl ještě i další přednosti ve hře. Drouin nemá kromě ofenzivy nic a v tom selhává. Měl být přesilovkový specialista a ani tam nevyniká, přitom dostává plno prostoru, má velký TOI. A když tady kritizujeme třeba Byrona, že musí hrát lépe za 3,4 mil nebo Caryho za ten jeho nesmysl, tak Drouin prostě musí hrát lépe za 5,5 mil jakožto nejlépe placený forward (spolu s Andym). Julien alibisticky posadil Tatara, přitom on je ofenzivně na tom lépe v méně zápasech, s menším TOI a prostorem na přesilovce. Za mě tady není o čem.
 
AvatarTak tady bych řekl Pardo, že hodně přeháníš, Drouin je mnohem lepší než minulou a předminulou sezonu. Puky neztrácí, už nesmyslně nekličkuje, umí pěkně přihrát a v momentě kdy má na ledě prostor je individuálně výborný. Chápu, že tě sere jeho neproduktivita, ale on bohužel není typický střelec a nikdy nebude. Podle mě by jsi mu měl dát šanci.

Zápas - Chyby, chyby a zase chyby, šancí jsme měli dost, ale to bychom nesměli například u čtvrtého gólu, který mě nasral asi nejvíc nechat takhle volného Dadonova před brankou. U pátého gólu také nechápu, co jsme to tam předvedli. K tomu ještě inkasovaný gól při vlastní přesilovce a já tomu celému nemůžu říct jinak než hnus a zbytečně darované body.
 
AvatarProstě nás přetlačili a využili krásně všechny chyby a že jich bylo požehnaně. Petry s Kulakem jemně řečeno opravdu neměli svůj den, hlavně Petry ne. Chudák Carey, pět branek v síti, s kterými těžko mohl něco dělat.
Andy a Toffer opět pomohli, Toffer měl na holi víc branek, ale bohužel.
Drouin po odtržení od Suzyho tragický, což teda v mých očích byl i předtím, a je třeba se podívat pravdě do očí, Drouin je marný. 2 góly na jeho učtu, slovy dva. 15. nejhorší střelec týmu, stejně má Evans a méně z forwardů už jen (logicky) Frolda. Že má nějaké asistence už jej v této části sezony dávno neomlouvá, vždyť Danault už má jen o dva body méně. Ne, mě nepřesvědčil a bohužel nemohu vzít své zavržení Drouina z konce minulé i předminulé sezony zpět. Tohle není a nebude rozdílový hráč jakým se měl stát a za mě bych mnohem raději nabízel na výměnu jeho než Lehkonena. Třeba s Metem za nějakého obránce, Montour ze Sabres? Cokoliv, pro mě ten hráč definitivně skončil a jen doufám, že ho nebudeme trpět jen díky jeho původu.
 
AvatarNe, že obrana nic moc, to byl horor. Vždyť jsme jim snad všechny branky darovali, morální jsme se v obranném pásmu jak špína v kýblu. Šílený, nechávat je takto před Pricem. Každý by měl za dnešní výkon dostat od něj vyrazeckou. Dopředu jsme byli aktivní, ale nejde vyhrát při tolika chybách a laxním bránění. Příště rozhodně lépe a hlavně zodpovědně, protože věřím, že branky zvládneme vstřelit...
 
 
Související zápas
 
 
detail zápasu
 
 
vs. Ottawa Senators
 
 
přehled všech zápasů
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 04.02
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • Jo Dadonovův příchod do teď nechápu, naštěstí se jeho ... | více
  • Já vždy mrknu další den, ale nevydržím většinou celý ... | více
  • Jo ten poslední zápas byl hezky nahoru dolů a ... | více
  • Tak já se dívám vždy druhý den, jsem masochista ... | více
  • Harvey-Pinard oleeee... Proč takovýhle nehrajou a crcáme se s ... | více
 
 
 
 

Kontakt na redakci | RSS | přidat k oblíbeným

 
Eurolanche.com GO Sharks!

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík