Medvídci vystrčili drábky a porazili Canadiens

Prestižní derby, to je speciální zápas pokaždé, když se utkají Bruins a Canadiens. Domácí Montreal přijel domů po nevydařeném tripu po západním pobřeží, ale kdy jindy se nastartovat, než proti odvěkému rivalovi, který navíc pětkrát v řadě vyšel ve sledovaném souboji poražen? Stále bez Caryho Price hrál Montreal v tomto složení:
Budaj
Bouillon – Subban
Markov – Jemelin
Murray – Tinordi
Pacioretty – Desharnais – Gallagher
Vanek – Plekanec – Gionta
Galchenyuk – Eller – Briere
Moen – White – Prust
Montreal vstoupil do zápasu velice solidně a byl lepším týmem na hřišti, ve výkonu byl vidět obrovský rozdíl oproti posledním zápasům na západě USA. Canadiens sehráli dvě přesilovky v úvodní třetině, které rozdělilo jedno oslabení. Obě přesilovky Habs sehráli slušně, při první se mohli radovat Briere nebo Galchenyuk, ve druhé měl největší šanci opět Galchenyuk, když jel sám neúspěšně na Raska. Podobnou scenérii viděly ochozy v Bell Centru o několik minut dříve mezi montrealskými přesilovkami chvíli po zmíněném oslabení, kde jel sám na Raska taktéž bez gólové tečky Pacioretty. Domácí byli lepším týmem, přestříleli svého odvěkého rivala 13:6, ale střelecky všechny hole v hale prozatím mlčely.
Do druhé třetiny vstoupili domácí asi levou nohou, jelikož se nechávali velice snadno přehrávat a inkasovaný gól pak byl logickým vyústěním. V čase 1:33 využil zmatku a špatné komunikace mezi beky a Budajem Soderberg a pohodlně zavěsil za strážce montrealské svatyně. Chaos pokračoval i po buly ve středu hřiště a jen se štěstím se tam nevhazovalo (zatím) znovu. Domácí se pak trochu oklepali a dokonce si vytvořili i nějaké šance, například na Giontu zývala poloprázdná brána, jenomže kapitán ji asi o metr přestřelil. V další následné power play pro Habs se mohl po dlouhé době gólově předvést Plekanec, ale při třetím brejku svého týmu v zápase netrefil branku a Rask tak byl stále nepokořen. Bohužel síť se vlnila opět na druhé straně. Čtverka hráčů v červeném se zapomněla v útočném pásmu včetně Markova a kombinace Bruins už nedokázali zastavit. Čas 9:25 a z hole Bergerona se Boston ujal již dvougólového vedení. Ke konci třetiny si vytvořila hezký tlak Plekancova formace a na minutu zamkla hosty ve svém pásmu. Blízko ke gólu byl novic Vanek, ale nic za Raska nespadlo. Poté pokračoval nekonečný příběh Jemelin vs Lucic, bostonský tvrďák přišpendlil ruského beka, tím vzniklo přečíslení a právě akci dobruslující Lucic prostřelil Budaje. Jemelin se na to mohl pouze dívat. Čas 18:32, 3:0 pro hosty. Na střely stále Habs aktivnější 27:19, ale co to je platné, když nic nepropadne do branky.
Zoufalost. Jak jinak nazvat dění v Bell Centre na začátku třetí třetiny. Po třiceti sekundách totiž zvyšoval Chára už na 4:0, když Habs nedokázali pokrýt své protihráče. Zoufalost pokračovala i na druhé straně, když Gallagher nedokázal trefit prázdnou branku, místo toho nechal Raska vyniknout a napravit svůj námaz. Co nedokázal Gallagher, dokázal v zápětí Desharnais, když jako první našel osamocený puk ve skrumáži u Raskovy branky. Asistence si připsal Thomas Vanek a má tak první bod jako Canadien. Je ale třeba říct, že Habs se na tuto branku neskutečně nadřeli a do té doby nebyli schopni proměnit velké šance. Michel Therrien v třetí třetině prohodil své útoky ve formě, s níž nejde nesouhlasit. Thomas Vanek se přesunul k Desharnaisovi a Paciorettymu, jeho místo zaujal Briera, což vedlo k dalšímu obnovení lajny mladíků Galechenyuk – Eller – Gallagher. Bohužel na další brankový příspěvek to nestačilo a Montreal prohrál s Bostonem 4:1.
Habs zpočátku zápasu vypadali jako schopni předvést po nějaké době znovu hezký zápas, ale po několika chybách už poměrně vysoko rychle prohrávali, do toho spálili každou vážnější šanci, kterou si přichystali (tři brejky) a s tím se vyhrává těžko. Chabá koncovka a individuální chyby tak stály Montreal cenné body, které začínají mít při končící základní části cenu zlata. Taky Carey Price týmu velice chybí, protože to je zcela očividně jediný rozdílový prvek ve hře Habs.
Diskuse







Jinak já ten trejd Bergevinovi nevyčítám, snažil se a něco udělal - jen jsem to shrnul, co nás nejspíš potká a v souvislosti s tím, na co jsi taky narazil (a to je styl koučování a taktiky Therriena) tomu trejdu začínám malinko nerozumět... Vanekovi tenhle náš "systém" sedět nikdy nebude, pokud ho Therrien tedy nezmění...



Míra zas vidí, katastrofický scénář s Vanekem :D Tak to se čekalo, že je to trade WIN/BUST! Když nedáme PO, tak nakonec klidně může jít jen o toho Colberga, což mě mrzí, na druhou stranu De la Rossa by mě mrzel daleko víc!!! Takovéhle trady prostě do NHL patří a MB ukázal, že má koule, což bude v dalších letech potřeba! S klidnou hlavou mu nic nevyčítám, ani kdyby to nevyšlo.
Snad EGG line nechá u sebe, Vanek půjde k duu DD-Max a Pleky Gio a Briere a nebo Therrienova klasika (Moen). Co mě trochu zaráží u Vaneka je jeho opravdu slabé bruslení...
Co mě trápí pánové ale nejvíc je, že ta TD bylo nějaké poslední vzrušení kolem Habs za poslední týdny. Mě prostě nebaví na nás v poslední době koukat, ten systém co hrajeme, je doslova příšerný a šíleně nekoukatelný a to mi sere snad ještě víc než výsledky!!! Prostě se u toho hokeje nebavím! Když tu byl Martin nadávalo se, jak hrajeme odzadu, ale kolikrát ty zápasy byly daleko lepší než za Therriena. Proto mi tak sere, že MB Therrienovi tolik věří :(((




- 2016 | Montreal na svém ledě přetlačil anaheimské Kačery
- 2014 | Zaostrené na Bulldogs - týždenný výsledkový súhrn
- 2014 | Dva body se vezou z Toronta!
- 2013 | Canadiens opět přivítají na svém ledě Buffalo
- 2012 | Ottawě se vrací brankář Anderson
- 2011 | Habs ukázali svoji druhou tvář...
- 2010 | Tragický výkon Habs k bodům nevedl
- 2007 | Výborně zvládnutý dvojzápas s Bostonem nás stále drží ve hře o postup.
P. | Tým | Z. | Skore | B. |
---|