Redakce

Pokud se chcete stát členem redakce a starat se tak o obsah webu, kotantujte nás na níže uvedeném emailu.

Kontakt

Martin Formánek „formes“

Webmaster, administrator, příležitostný redaktor

Fandou Habs se stal, když mu bylo 13, hokejově řečeno, od sezóny 1995/1996. Tehdy chtěl, jako všichni ostatní, sbírat hokejové karty, přičemž mu padl do oka kartonek se Saku Koivem. Ten právě prožíval svůj první ročník v nejlepší hokejové lize světa. Martin, narozený 9. dubna 1982 v Krnově, je absolventem bakalářského studia aplikované informatiky na Ostravské univerzitě. Ve městě černého uhlí pak už zůstal nastálo. Nyní pracuje jako programátor pro firmu zabývající se tvorbou sportovních webů. Díky tomu prý dostal alergii na naši nejvyšší hokejovou soutěž. Přesto občas zajde na zápas extraligových Vítkovic nebo na fotbalový Baník. Sběratel věcí, jež nějakým způsobem symbolizuje hroch, nemá kvůli své práci mnoho volného času, ale když už se nějaký naskytne, věnuje ho své manželce, fotbalovému Arsenalu, turistice a velkou část samozřejmě spolkne milovaný Montreal. Mezi jeho oblíbené hráče patří Saku Koivu, Michael Ryder, Patrick Roy a nesmrtelná legenda Canadiens, Maurice Richard. Do budoucna by rád postavil dům a následně ho i splatil. Jeho životním snem je, vidět Habs naživo v Bell Centre.

Miroslav Vyskočil „Míra“

Redaktor - reportáže ze zápasů

Nechybělo mnoho a byl z něho inženýr ekonomie, jenže na závěr studia nezvládl jednu ze státnic a skončil... Momentálně pracuje v obchodním oddělení firmy, která se zabývá výrobou, prodejem a montáží přírodních podlah, obkladů a dalších součástí bytového interiéru. Je ženatý a má dceru Míšu, u které se snaží, se střídavými úspěchy, probudit náklonnost ke sportu. O nejslavnějším hokejovém klubu světa poprvé slyšel po Mistrovství světa v hokeji v Praze 1978, kdy mu bylo osm a ve speciálním vydání „Stadiónu“ si o Habs přečetl článek. Montreal se stal vlastně prvním klubem NHL, o kterém se dozvěděl „něco víc“, protože informací „ze zámoří“ za minulého režimu příliš nebylo. Zaujaly ho hlavně osobnosti jako Larry Robinson nebo Guy Lafleur. Pravým, kovaným fandou Canadiens se pak stal začátkem 90.let. K habsczech.com se přidal hned po jejich vzniku v roce 2004. Největšími koníčky Míry jsou bezesporu sport a hudba. Dvacet let hrál dokonce závodně fotbal. Za vzory si stanovil Kevina Keegana a Zica z Brazílie. Z hudebního přehrávače si nejraději poslechne tvrdý rock. Jeho oblíbenými hráči, kteří prošli nebo stále působí v organizaci Montrealu jsou Vincent Damphouse, Martin Ručinský, Richard Zedník, Jan Bulis, Saku Koivu, Sheldon Souray, Alex Kovalev a Tomáš Plekanec. V českých luzích a hájích si váží Jiřího Lály. Protože pochází z jižních Čech, fandí mužstvům z Českých Budějovic. Mimo nich také fotbalové Bohemce a Slavii. Známí o něm říkají, že je hodně společenský. Jako skalního fandu Habs ho samozřejmě také nejvíce láká návštěva Bell Centre, nejlépe při derby s Torontem.

Michal Možný „MichalM“

Redaktor - reportáže ze zápasů

Michal možný se stal fanouškem Montreal Canadiens v roce 1992. Bylo mu sedm let. Svou "vinu" na tom má i jeho otec, který je zarytým příznivcem nejslavnějšího klubu světa. Na počítači pak Michal poprvé zapnul hru NHL a bez jakéhokoli přemýšlení klikl na Montreal. Michal sleduje skoro každé utkání týmu. To má své následky. Ráno mžourá na své profesory na Fakultě podnikatelské VUT v Brně. Právě moravská metropole u něj vítězí na domácím sportovním poli, a to jak v hokeji, tak ve fotbalu. Ve světové kopané patří jeho srdce dvěma rivalům z Londýna, Arsenalu a Chelsea. Se šibalským úsměvem na tváři říká, že má jako velmi poctivý student moře volného času. V tom případě sportuje. Plave, jezdí na kole, zahraje si fotbal a hlavně je brankářem florbalového klubu. Rád si pustí dobrý film nebo rockovou hudbu. Z historie Habs ho nejvíce oslovili Patrick Roy, Saku Koivu a Alex Kovaljov. Ze současné kabiny má obdivovatel herečky Sandry Bullockové nejraději Tomáše Plekance a Andreje Markova. Přál by si je vidět v akci v Bell Centre na vlastní oči, jako se to povedlo jeho kamarádovi. Ten pak o svém výletu mluvil s takovým nadšením, až se Michal do Montreal Canadiens zamiloval ještě víc.

Michal Házi „RTW"

Redaktor - reportáže ze zápasů, farma, zákulisí, aktualizace webu

Rocker tělem i duší. To je Mišo, propagátor slovenského jazyka na habsczech.com. Hardrockové kapely jako AC/DC, Guns N´Roses či Airbourne duní jeho domovem hodně často. Narodil se 13. července v Nových Zámkoch. Jeho láska ke Canadiens se zrodila nezvyklým způsobem. Na podzim 2005 dostali se sestrou nový počítač, na němž Michal hrával hry. Ty se sportovní tématikou mu nikdy nic moc neříkali. Změna nastala, když si vypůjčil hru NHL 2006. Kamarád si vybral Pittsburgh a na tahu byl obdivovatel Maurice Richarda. Zavřel oči, zmáčknul šipku a listoval jednotlivými týmy. Najednou se zastavil a na monitoru spatřil logo Habs. Na dlouholetý vztah bylo zaděláno. Vzhledem k tomu, že nejslavnější hokejový klub na světě se stal vedle tvory grafiky jeho velkým koníčkem, sháněl o organizaci různé informace na internetu. Omylem pak přepnul vyhledávač na slovenské stránky, přičemž na něj zíral odkaz na habsczech.com. Bez váhání kliknul, chvíli četl a za pár minut byl zaregistrovaný ve fanklubu. Kromě Canadiens fandí v hokeji ještě Slovanu Bratislava. Aktivnímu sportu příliš neholduje, jen občas si s kamarády zahraje florbal. Spíše introvertní, precizní, pozitivně naladěný Slovák bere život s nadhledem a nahlíží na něj z té veselejší stránky. Cení si dobrých lidí ve svém okolí. Mišo má rád klidné vesnické prostředí. Alespoň jednou by však chtěl zajet do trochu většího města. Do Montrealu.

Jaroslav Francek „Parda71"

Redaktor - preview, reportáže ze zápasů, zákulisí

Služebně nejmladší člen redakce pochází z Opavy a v současné době studuje logistiku v Karviné. Rozšiřuje rozsáhlou řadu rockerů mezi členy redakce, miluje Rammstein, Slayer, Airbourne, Bullet For My Valentine, Edguy, Epicu, Megadeth a mnoho dalších. Samozřejmě patří mezi stálé návštěvníky koncertů světových kapel v ČR. Jeho další záliby jsou auta, preferuje značku BMW, jehož jeden kousek taky vlastní a pak především hokej. Aktivně si ho zahraje pro zábavu, ale sedm let hrával na nejvyšší úrovni mladší sestru nejrychlejšího sportu na světě hokejbal. V brance SHC Opava dosáhl i na titul Mistra Moravy a Slezska v juniorech. Později si také zachytal Extraligu mužů. Ke Canadiens se dostal při jejich krásné cestě za úspěchem v play-off v roce 2011. Tomáše Plekance obdivoval už dříve, ale tým Montrealu a jeho aura ho uchvátily na plno. Na stránku habsczech.com prostě nějak narazil, už ani neví jak. V současné době je láska k Montrealu a k NHL obecně na nejvyšší možné úrovni a zabírá mu hodně času. V redakci má na starosti především preview, ale píše také reporty. Mezi jeho nejoblíbenější současné hráče patří především Carey Price, z hráčů v poli to je samozřejmě Tomáš Plekanec, Lars Eller, P.K. Subban a Brandon Prust. Jeho snem je, stejně jako u většiny lidí tady, zajet si do Bell Centre a podívat se na nejlepší hokej na světě živě.

Michal Šandor

Redaktor

S novinařinou jsem začal v květnu 2008, kdyz jsem chodil do druhého ročníku na Obchodní akademii v České Lípě. Ještě v témže roce jsem začal spolupracovat s eSports, kde působím dodnes. Za více než sedm let, co se věnuju novinařině, jsem prošel několika zajímavými štacemi. Rok jsem působil v redakci Slovanu Liberec, namlouval jsem reportáže do rádií HEY a Jaspis, spolupracoval jsem s vydavatelstvím MAFRA, konkrétně s týdeníkem 5plus2.

Díky kooperaci s eSports se moje tvorba objevuje na webech Synot ligy, Fotbalové národní ligy, hokej.cz či Deníku Sport a Deníku Právo (sport.cz). V prosinci roku 2015 jsem se stal redaktorem fanouškového webu Montrealu Canadiens. Co se týče regionálních médií, tak publikuju na CL Sportu, i-novinách a Českolipském deníku. V posledních čtyřech letech se intenzivně věnuju formulím 1, z nichž přinášíme on-line přenosy z kvalifikací a závodů.

Mezi své největší úspěchy považuju komentování finále Ligy mistrů, Wimbledonu, US Open, Davis Cupu, Fed Cupu, Turnaje mistrů a mistryň, zápasů na MS v hokeji seniorů i juniorů, olympijských hrách, KHL, MS ve fotbale seniorů a juniorů, Evropské ligy, Premier League, Superpoháru UEFA a ČR či Euro Floorball Tour.

Mezi mé největší zážiky patří postup s fotbalovou Českou Lípou z divize do třetí ligy, hokejový boom v České Lípě v roce 2008, postup do Chance futsal ligy s Démony v roce 2015, návštěva zápasů MS v hokeji 2015 v O2 aréně či zápasy play-off první florbalové ligy s FBC Česká Lípa.

Dále to jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi, namátkou Robertem Zárubou, Dominikem Haškem, Mojmírem Musilem, Michal Nedvídkem, Antonínem Panenkou, Karlem Jarolímem, Lubošem Kozlem, Jaroslavem Šilhavým, Jozefem Weberem, Jiřím Štajnerem, Janem Nezmarem, Lukášem Váchou, Theo Gebre Selassiem, Radkem Sňozíkem, Petrem Vladykou, komentátorem F1 Tomášem Richtrem, Jiřím Novotným, Stanislavem Bejdou, Štěpánem Slaným, Bohuslavem Pilným, Radkem Gwuźdźem.

Tomáš Bečka

Redaktor

Pocházím z Libkovy Vody, což je malebná vesnice blízko Pelhřimova. Hokej sleduji už od útlého dětství. Má první vzpomínka na hokejové utkání je z roku 2001, kdy jsem sledoval semifinálové utkání Česko – Švédsko na mistrovství světa v Hannoveru. Následně jsem si pak nenechal ujít ani finálové dovršení Zlatého hattricku. Fanouškem Montrealu jsem se stal v osmé třídě na základní škole, tedy v sezoně 2007/2008. Od prosince 2009 jsem členem redakce hokejového týmu v Pelhřimově. Nejoblíbenější hudební skupinou je pro mě kapela Kabát. Mezi nejoblíbenější hrče patří Aleš Hemský, Petr Mrázek, Brendan Gallegher, P.K.Subban, Carey Price či Tomáš Plekanec.

 
Krátké zprávy
 

12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.

10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 25.05
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • Tak Boston venku, myslím, že budu nít dobrou náladu ... | více
  • Jak už jsem psal, docela mě překvapil Winnipeg, i ... | více
  • Celkem tady chcípl pes, tak se vás ptám. Jak ... | více
  • Tak Toronto zase v hajzlu...smajlik. Nikdy by mě nenapadlo, ... | více
  • Já jsem si byl jistý, že Panthers si s ... | více
 
 
 
 

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík