Florida nedala Montrealu šanci

20.01.2023, 08:37 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek
 

V Montrealu se hrál velmi zajímavý zápas s opravdu velkým počtem trestných minut. Florida o svém vítězství rozhodla ve druhé části, ve které nastřílela pět branek. Rozhodovaly také přesilovky, poněvadž Panteři využili hned čtyři z osmi svých početních výhod.

Branky a nahrávky
43. R. Pitlick (Hoffman, Barron), 49. Jos. Anderson (R. Pitlick, Ylönen) - 27. Reinhart (Barkov), 29. Bennett (Forsling, Lundell), 35. M. Tkachuk (Reinhart, Montour), 37. G. Smith (Cousins, Gudas), 40. M. Tkachuk (Reinhart, Barkov), 50. Lomberg (Verhaeghe, Bennett).

Statistiky
Střely na bránu: 25 - 40 | Přesilová hra: 0/5 - 4/8 | Trestné minuty: 53 - 37

Kdo se postavil do brankoviště?
Samuel Montembeault (MTL) - 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 40:00
Cayden Primeau (MTL) - 6 zákroků, 1 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 20:00
Sergej Bobrovskij (FLA) - 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost --,- %, odchytal 2:01
Alex Lyon (FLA) - 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 57:39

Tři hvězdy utkání
1. Matthew Tkachuk (FLA) 2+0
2. Sam Reinhart (FLA) 1+2
3. Rem Pitlick (MTL) 1+1

 
 
 
 
 
 

Diskuse

 
 
AvatarNo tak musím uznat, že od druhé třetiny to byl z naší strany velmi povedený a hlavně bojovný výkon. Sice jsme na konci nevyužili přesilovku 4 na 3, ale ten gól Pitlicka v prodloužení to bohatě vynahradil. V takovéhle sestavě porazit tak silného soupeře - klobouk dolů smajlik. A samozřejmě Montembeault na jedničku!
 
AvatarSlavek a CC to je největší ztráta a jsou to dlouhodobé zranění, nic pěknýho. I tak porazíme Toronto, kluci to po laxní první třetině hodně odmakali. V této sezoně šlo o čerpání zkušenosti a ti, co to potřebují nejvíc jsou zraněni
 
AvatarTvl, sype se nám to teda pořádně - teď ta zpráva o letošním konci Caufielda...smajlik. To je hodně špatný, hlavně, aby mu to nezazdilo další hokejový vývoj... Matheson dostal vysokou pokutu za zákrok, který nebyl ohodnocený ani 2 minutami - bylo to tvrdý a sám jsem si říkal, že to asi faul byl, ale takhle dodatečně ho napálit? Nevím, no...
 
AvatarNo já bych řekl, že Dach je náš nejlepší hráč v několika posledních zápasech.
 
AvatarPrvní prohra co mě opravdu sere, když je proti Floridě smajlik Jinak zajímavý zápas, uznaný první gól hodně sporný, měl jsem za to, že je brankoviště k tomu, aby se tam mohl brankář volně pohybovat a nikdo mu v tom nemá bránit, divné. Pak už nás přejeli, ale mělo to fyzický náboj a líbil se mi Dach na konci ukazující, že se mu nelíbí prohrávat.
 
Avatar Nesmyslně uznaný gól ten zápas hodně ovlivnil. Jinak by to asi takhle nedopadlo. Přijde mi hodně divné, že se neúspěšná výzva bere jako zdržování hry. Ten uznaný gól je dostatečný trest ne?

Po několika velmi solidně odehraných zápasech přišel slabší výkon a Florida si to vítězství zasloužila.
 
AvatarDemoliční druhá třetina rozhodla, i když opět nechápu, jak se posuzuje bránění gólmanovi v brankovišti - první gól za mě neregulérní... Zápas hodně tvrdý a bohužel i některé nepěkné zákroky na kolena našich hráčů (Tkachuk, Gudas...), pěstní výměny, dost hitů... Nebyl to úplně nezáživný zápas, ale Florida lepší.
 
 
Související zápas
 
 
detail zápasu
 
 
vs. Florida Panthers
 
 
přehled všech zápasů
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 24.04
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • Theo: Není to házení hrachu na zeď - ty ... | více
  • Ano, nejak takhle jsem to ohledně Savarda myslel. A ... | více
  • Jinak hodnocení celkem přesný. A byl bych překvapený, kdyby Ylönen ... | více
  • Jsem asi poslední, kdo by byl Savardův fanoušek, ale: ... | více
  • No vidíš a já problém s jeho pomalostí mám ... | více
 
 
 
 

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík