1. setkání s Tomášem Plekancem (30.7.2008)

Panečku, to vám byl den. Na středu, 30. července 2008, budu vzpomínat hodně, ale opravdu hóóódně dlouho. Nejspíš na ní vlastně ani nikdy nezapomenu.

Ráno jsem se vydala do centra Litvínova, kvůli objednání nového telefonu a přesně v pravé poledne jsem se patřičně vyzbrojená vydala na naše malé nádražíčko. Zajímal mě autobus směřující ku Praze. Jak jsem již zmínila, můj batoh byl skutečně vyzbrojen. Ale nečekejte samopal nebo klasickou devítku. Jednalo se o tužku, foťák a hlavně o vytištěný plakát Tomáše Plekance. Ano, on hrál ve středu hlavní roli.

Malá skupinka lidí se měla setkat s hráčem Montrealu Canadiens v centru naší metropole. Celé setkání dokázal zorganizovat Míra Vyskočil, za což mu tímto prostřednictvím ještě jednou moc děkuji. Já jsem dostala pozvání od Martina Formánka, kterému taky musím velmi poděkovat. Kluci z Habsczech.com na mě zkrátka nezapomněli a já poprvé v životě na vlastní oči viděla svého nejoblíbenějšího hokejistu.

Ani mi nevadila úmorná cesta v busu, kde snad vládlo absolutní vakuum. V Praze jsem splnila, sice po dlouhé době, úkol najít Martina s Mírou a pak už stačilo jen pár kroků. Na zahrádce jedné z restaurací seděl nenápadný pohledný mladík. Už z dálky jsem ho poznala, aby taky ne, vždyť zdobí, coby wallpaper, pozadí mého notebooku. Společnost mu zatím dělal český novinář, jenž je přes celou sezónu za mořem, komentuje zápasy a zásobuje naše zpravodajství záběry ze zákulisí nejlepší ligy na světě. Nesměle jsme se představili a přisedli. Tomáš podotknul, abychom mu všichni tykali a my jsme vymýšleli v hlavách dotazy na útočníka se čtrnáctkou na dresu. Doma vás jich napadne spousta, ale když sedíte tváří v tvář, jde to jen ztěžka.

Netrvalo dlouho a přidal se k nám ještě jeden komentátor zámořských mačů a další dva velcí fanoušci celí odění do oblečení se znakem Habs. Ti se dokonce v uplynulé sezóně podívali přímo do Montrealu. Tomáš jim zajistil i vstup do šaten, a tak se mohli třeba vyfotit s takovými persónami, jakými jsou Petr Sýkora ne Jevgenij Malkin. Za to Plekymu poděkovali velkým obrazem, který mu slavnostně předali po svém příchodu. To neušlo ani kolemjdoucím, ovšem nikdo se neodvážil promluvit. Dobře jsem ale viděla, jak lidé chodili a po očku sledovali zejména jednu osobu z naší společnosti.

Začalo se tedy diskutovat o něco více a ostych postupně upadal. Tomáš vyprávěl o Montrealu, o spoluhráčích. Dozvěděli jsme se i to, že zůstane na předávání Zlaté hokejky, kde stálo jeho jméno v polovině hlasování na prvním místě. Já jsem potom rozjela menší autogramiádu a focení. S přibývajícími minutami se nachyloval i můj čas. Přeci jen mě zase čekala dvouhodinová cesta zpátky do Litvínova. Opět bylo v autobusu naprosto nedýchatelno. Oči se mi klížily, ale stačila jsem pozorovat i vyschlá pole a na nich pracující zemědělce. Něco málo přes čtyři hodiny na cestách, a jen jedna a půl strávená v Praze. Všechno se to ale vyplatilo. Poznala jsem, že fandím správným lidem, kterým záleží i na fanoušcích a klidně si ze svého programu utrhnou celé odpoledne a jedou si pokecat se svými příznivci. Takových známých osobností moc není, ale Tomáš Plekanec mezi ně určitě patří.

Už musím končit, jdu si na zeď pověsit jeden z podepsaných plakátů, které dovezl Tomáš spolu s tričkem Montrealu Canadiens.

Fotografie z akce

 
Krátké zprávy
 

12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.

10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 27.02
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • Plzeň hraje od roku 2008 v hale (první hokejbalová ... | více
  • Pořád dokola, tak to necháme...smajlik. Ano hrajeme s tím ... | více
  • No mimo to neni, kdyz si je management KH ... | více
  • Parda: Dáváš to do jiných souvislostí, napsal jsem, že ... | více
  • Pardo - Já se jen vrátím k tomu, jak ... | více
 
 
 
 

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík