4. setkání s Tomášem Plekancem (28.7.2011)

Z letmého nápadu kráčejícího spíše do kategorie snů se po několika letech vyklubala nádherná tradice, která snad bude trvat. V létě roku 2008 se Míra Vyskočil mohutně přičinil o to, aby se několik českých fanoušků mohlo setkat s hokejistou Montrealu Tomášem Plekancem. No, a včera už to bylo počtvrté, co se toto střetnutí uskutečnilo.

Léto 2008, léto 2009, léto 2010, léto 2011 a ... zatím stop. Paráda. Česko-slovenský fanklub Montreal Canadiens sdružený pod internetové stránky habsczech.com měl včera na programu čtvrté setkání s Plekym. Jako každý rok nechyběla velká část redakce webu (včera vlastně absentoval jen Mišo Házi, který to má ze Slovenska opravdu daleko) a k tomu se přidávají i přihlášení fanoušci.

Usadíme se, objednáme si a čekáme na hlavního aktéra toho dne. Netrvalo dlouho a na schodech se objeví on, srdce jedné české zpěvačky šampion. Usadí se, objedná si a můžeme to rozjet. „Tak, co je novýho?" padá první otázka do placu. Samozřejmě, že ji položila drzá já (Monika). Chlapci jsou déle nesmělí. „Čoveče, nic moc jako. Co u vás?" začne odpovídat otázkou vysmátý Tomáš Plekanec.

Atmosféra se naprosto uvolní. Všichni víme, že si na nic nehraje, že je ochotný, ale takové to napětí tam na začátku vždycky je. Přeci jen fandíme hokeji a najednou jsme face to face hráči první velikosti. I když někteří už počtvrté. To je jako kdyby si příznivec Formule 1 objednal v Madridu v restauraci kafe a pak měl začít jen tak bez skrupulí kecat s Fernandem Alonsem.

Otázky začaly padat ze všech stran tří pospojovaných stolů. A protože nepřišla Lucka, byla jsem tam v té bandě zase sama, ale mně to nevadí, už jsem si zvykla. Na všechno. Kluci čekali, že si dám perlivou vodu, můj alkoholový vrchol. Překvapila jsem pomerančovým džusem. Od abstinenta si prostě nic víc neslibujte.

Odpovídání na otázky, focení, podepisování. To všechno jedno takové odpoledne s Tomášem Plekancem obsahuje. Už nemusíte spoléhat na „ukecané" plátky, a to ať jsou bulvární nebo ne. Najednou se vám dostává odpovědí od toho nejpovolanějšího. Přes dvě hodiny času s hokejistou NHL v klidném prostředí nemůže strávit každý. Já to štěstí měla a ke všemu tam bylo ještě několik dalších super lidí, na kterých mi moc záleží.

Například o nové posile Eriku Coleovi si Tomáš myslí, že to bude opravdu platný hráč do prvních dvou útoků.cole by měl předvést pořádný důraz v brankovišti a v osobních soubojích.S Jaromírem Jágrem to v jednu chvíli prý vypadalo fakt vážně. Žádná bublina od médií, měl velký zájem, ale pak se prostě něco stalo. Možná laxnost montrealského vedení. Až do takového zákulisí ani Tomáš nevidí.

Romanu Hamrlíkovi poslal po jeho přestupu do Washingtonu gratulaci prostřednictvím SMS. Přes prázdniny se nevidí. Podle Tomáše bude Hamr v obraně Habs chybět. Naprosto pochopil jeho touhu po dvouleté smlouvě. Navíc dodal, že Hamrlík je pořád skvělý hráč a léta na něm prakticky nejsou znát.

U Joshe Gorgese se Tomáš podivoval, že po svém zranění požadoval dlouholetý kontrakt. Roční smlouva je podle něj naprosto v pořádku. Markov si podle Plekyho svoji smlouvu zaslouží. Popsal ho výtečného beka, který podporuje i útok. Jen je prostě potřeba, aby zůstal zdravý, pak to bude pro tým velká výhra.

A víte co? Stanley Cup v Montrealu je podle Tomáše opravdu reálný. Pokud zůstane tým zdravý a sem tam vypomůže to Franzovo pověstně štěstíčko, stát se může cokoli. Jo a taky jsem se dozvěděla, jak se dostal podpis Henrika Lundqvista na dres, o který jsem Tomáše žádala. No, ten dres mi fakt došel a fakt má na sobě Henrikův podpis. To je borec, co, ten Tomáš?

Fotografie z akce

 
Krátké zprávy
 

12.02. | Do Montrealu příchází veterán Nate Thompson + pátá volba v draftu 2019. Opačným směrem do Los Angeles putuje čtvrtá volba v draftu 2019.

10.02. | Do Montrealu přichází z Philadelphie obránce Christian Folin a útočník Dale Weise. Opačným směrem putuje David Schlemko a Byron Froese.

27.02. | Joe Morrow odchází do Winnipegu za 4. kolo draftu 2018.

27.02. | Z Minnesoty přichází Mike Reilly za 5. kolo draftu 2019.

05.01. | Al Montoya se se stěhuje do Edmontonu za výběr v letošním draftu. Pokud Montoya naskočí do konce sezony alespoň v sedmi zápasech, Canadiens získají volbu ve čtvrtém kole. Pokud podmínka sedmi zápasů splněna nebude, půjde o kolo páté.

24.11. | Torrey Mitchell byl vyměněn do Los Angeles. Do Montrealu putuje pátá volba v draftu 2018.

15.11. | Canadiens podepsali smlouvu s finským golmanem Antti Niemim. Všichni fanoušci Habs doufají že to není reakcí na zraněného Priceho. To by znamenalo že Price se jen tak k chytání nevrátí...

18.10. | Mark Streit po vzájemné dohodě s klubem ukončil kontrakt a tím i působení v Montrealu.

27.01. | Do Montrealu přichází obránce Nikita Nesterov. Opačným směrem do Tampy putuje Jonathan Racine a šestá volba v draftu 2017

24.12. | Veselé a pohodové vánoce a vše NEJ nového roku přeje redakce!

 
 
 
Nejnovější články
 
 
archiv článků
 
 
Napsali jsme 18.04
 
 
 
 
Tabulka
 
P.TýmZ.SkoreB.
 
celá tabulka
 
 
Aktuálně z fóra
 
  • No vidíš a já problém s jeho pomalostí mám ... | více
  • Rika, neříká, to je jedno, ale Savard mel i ... | více
  • Parda: Ale nikdo neříká, že Savard s Pearsonem jsou ... | více
  • Zhodnoceno to bylo tady doskrát a celkem trefně. Já ... | více
  • Savard je rozporuplna osobnost, veteran, oblíbený v kabine, ale ... | více
 
 
 
 

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, jakožto další zde zobrazené vlastnické materiály jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L. P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Web created by Martin Formánek (martin.formanek(at)gmail.com) | design by Aleš Koňařík