Caps vyhráli v Bell centre a jsou krok od postupu

Andrew Mangiapane vstřelil rozhodující gól necelé čtyři minuty před koncem, Brandon Duhaime dal dva góly a Logan Thompson si připsal 16 zákroků, čímž dovedli Washington Capitals k vítězství 5:2 nad Montreal Canadiens v neděli večer a k vedení 3-1 v sérii prvního kola.
Týmy se nyní vracejí do Washingtonu, kde Capitals vyhráli první dva zápasy, na pátý zápas, který se odehraje ve středu večer.
Dylan Strome zaznamenal gól a asistenci a Tom Wilson také skóroval za Capitals.
„Když aréna bouří, musíte se s tím vyrovnat, pokud chcete vyhrát sérii v play-off. Musíte překonat nepřízeň osudu," řekl trenér Washingtonu Spencer Carbery. „Dnes večer jsme toho byli skvělým příkladem."
Za Montreal skórovali Juraj Slafkovský a Cole Caufield. Ivan Demidov a Lane Hutson si připsali po dvou asistencích. Jakub Dobeš zaznamenal 21 zákroků.
„Máme odolný tým a věděli jsme, že tam musíme jeden zápas vyhrát, takže to uděláme," řekl trenér Montrealu Martin St. Louis. „Budeme tu sérii dál prodlužovat."
Mangiapane převzal přihrávku na modré čáře a prostřelil Dobeše na lapačku, když Washington otočil skóre z nepříznivého stavu 1:2 po dvou třetinách.
Thompson se vrátil do sestavy a podal silný výkon poté, co kvůli zranění odstoupil ke konci třetího zápasu. Spoluhráč Dylan Strome do něj narazil při pátém gólu Montrealu v pátek a Thompson musel být odveden z ledu.
Dobeš absolvoval svůj první start v play-off kariéry. Třiadvacetiletý Čech nahradil zraněného Sama Montembeaulta v polovině druhého zápasu. Montembeault je považován za hráče na denní posouzení kvůli zranění dolní části těla.
Duhaime vyrovnal na 2:2 v čase 6:39 třetí třetiny po několika šťastných odrazech jeho střely z boku branky. Gól přišel po masivním hitu Wilsona na obránce Alexandrea Carriera, který následně odstoupil ze zápasu.
„Úplně to změnilo momentum zápasu," řekl Carbery. „Každý tady ví, jak je pro nás důležitý a jak je výjimečný."
Diskuse


Blues hrají fakt skvěle a G7 bude ještě peklo pro Jets a Helleyubucka.
A doufam, ze všichni četli seznam zraneni našich hracu, zejmena Armia pry byl dojebany hodne a dlouhodobe, Andy taky. Gally, Carrier taky hrali zraneni a Laine nehral kvůli zlomenemu prstu, což vysvetluje jeho bidnou strelu v G2 kde to asi jeste zkoušel. Zkrátka borci.

Ten systém taky nechápu, proč to normálně neudělat první-osmý atd. Určitě by se to víc promíchalo. Colorado mám rád dlouhodobě, ale i přesto bych rád viděl ve finále kanadské mužstvo - a protože Toronto ani omylem, zůstávají Edmonton s Winnipegem. A tady je moje volba jasná - Jets. Ale, jak už jsem psal, mám velké obavy, aby přes dobře hrající Blues přešli...

Ale docela mě už fakt sere systém PO, proč se hraje první kolo v divizích 2. a 3. tým, Cats s Bolts jsou spolu v PO počtvrté z pěti let například. A série Avs-Stars by rozhodně taky víc slušela lize až v druhém kole nebo ve finále konference. Můj tip a i přání je jasné, Avs a Cats ve finále SC. Toronto nemá šanci projít, to jsem klidný. A Canes snad dají Caps v pohodě. Zápas je šílený a vyrovnanější, tam to bude ještě velký boj, ale věřím Coloradu.





Nemam absolutně komu co vytknout, celkově jsme se pripravili o šanci na postup velmi slabymi začátky zapasu, to je asi jedine. Jinak nadhera, mladí byli videt a tahli a to je hlavní.
Co dal se uvidí, co nam chybí je jasne- 2C, trajdnout Mathesona a nejake big body kridla.

Nemam absolutně komu co vytknout, celkově jsme se pripravili o šanci na postup velmi slabymi začátky zapasu, to je asi jedine. Jinak nadhera, mladí byli videt a tahli a to je hlavní.
Co dal se uvidí, co nam chybí je jasne- 2C, trajdnout Mathesona a nejake big body kridla.

Teď už budu netrpělivě čekat na začátek léta a práci našeho managementu. Jo a doufám, že Carolina Capitals zmákne.

Jinak Sens samozřejmě perfektní vykony zatim a Leafs davaji zabrat.
ELH vůbec nesleduji ale jsem rad za Kometu, Dedka taky zrovna nemusim. Nevim kdy konečně Sparte a Pardubicim dojde, ze i v ELH musis hráče vychovavat a ne jen kupovat.





Jsem i tak nadseny, nase 1st pp unit ma věkový prumer tak 22 let, Suzy tam je za starika. Klukum tahle serie da strasne moc do budoucna. Slaf je skvely celou serii, maka, bojuje, no zkratka future is very bright. Vylepsime bottom 6 a obranu a bude to dobré. Jeste se domu vrátíme určitě, mame na to.




1. měl jednoznačně zakrýt lapačkou a ne tam vymýšlet vykopávání betonem
3. střela zápěstím na lapačku - krásně viděl na puk



- 2024 | Jablko nepadá daleko od stromu. V Montrealu naváže na Koivua jeho syn
- 2021 | I druhý zápas zvládli lépe Lightnings
- 2013 | Draft 2013 - rekapitulácia
- 2011 | Habs by měly zbýt nějaké peníze. Přivedou někoho "velkého"?
- 2010 | "Byli tam" - Markéta Foudad
- 2009 | Přiletěl Špaček
- 2009 | Z Rangers přichází Gomez
- 2008 | Trh s volnými hráči pro sezónu 2008-09 právě začíná!
P. | Tým | Z. | Skore | B. |
---|
- Ja jezdim do prace busem
Samozřejmě, kazda smlouva ... | více
- Sorry za double, nějak se to seklo...
... | více
- Já nemyslím kvůli platovému stropu, ale kvůli poměru cena/výkon... ... | více
- Já nemyslím kvůli platovému stropu, ale kvůli poměru cena/výkon... ... | více
- Poslouchat neco na mobilu z YT? Tezko. Prd nas bude ... | více