Vítězství 6:2 na ledě Lightings, zářil zejména Chris Higgins

05.03.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

I třetí utkání po olympijských hrách zvládli hokejisté Montrealu na jedničku. V hale St.Pete Times Forum si poradili s obhájci vátězství ve Stanley Cupu, týmem Tampa Bay Lighting vysoko 6:2 a dostali se tím tomuto floridskému týmu v tabulce konference na dostřel - ztrací již jen dva doby na jejich sedmé místo. Do utkání poslal Bob Gainey tu samou sestavu, která zvítězila ve dvou předchozích utkáních, v brance s famózním Cristobalem Huetem. Na soupisku se tedy opět nevešla trojice Mark Streit, Niklas Sundstrom a Gart Murray.

Nejlepším hráčem zápasu byl mladík ve službách Canadiens Chris Higgins. Po dvanácti vteřinách první třetiny dostal přihrávku od Michaela Rydera a střelou švihem zavěsil puk za záda bezmocného Johna Grahama. To byl také jediný gól v prvních dvaceti minutách. Ovšem poměr střel na branku byl varující - 10:2 ve prospěch Tampy. Začátek druhé třetiny si vzal opět do rukou Higgins, jenž po krásné přihrávce Sheldona Sourayho překonal gólmana Tampy podruhé. Ještě v prostředním dějství hry však snížil Ruslan Fedotěnko a zápas zdramatizoval. Tímto gólem ukončil Huetovu neprůstřelnost na čísle 105 minut. Když hned po příchodu z kabin vyrovnal skóre rodák z Montrealu Vincent Lecavalier, vypadalo to s Habs bledě. Ovšem zbytek utkání již patřil jen jim. Nejprve se trefili po přihrávkách Mathieu Dandenaulta Richard Zedník a Mike Ribeiro, svůj zásah přidal i Alexej Kovlajov a skóre utkání definitivně uzavřel Jan Bulis, těžící ze spolupráce s Tomášem Plekancem - 6:2.

Největší hvězdou utkání se stal autor dvou branek Chris Higgins, druhý byl Cristobal Huet a třetí domácí Vincent Lecavalier. Francouzský gólman Habs zneškodnil 27 střel a pokračuje tak ve svých skvělých výkonech. Výborné utkání odehrál i Mike Ribeiro, který jej ukončil se třemi plusovými body. Vůbec obecně lze říci, že olympijská přestávka přišla celému Montrealu vhod, mužstvo se doufejme zformovalo a playoff nám neunikne. O čtvrtou venkovní výhru v řadě se Canadiens pokusí v pondělí na ledě Philapelphie.