Další domácí bitva, tentokrát s LA King dopadla dobře pro Montreal.

04.12.2005, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Po prohraném domácím utkání s Buffalem zavítali do Bell Centre Králové z Los Angeles. Ke zraněným se přidal Radek Bonk, kterého zase začaly trápit třísla, proto se na lavičku posadil nováček v sestavě Habs Garth Murray , do utkání však nezasáhl. Andrei Kostitsyn odehrál pouze necelých 30 sekund. V soupisce stále chyběli klíčoví hráči Kovaljov, Koivu, Markov s Komisarek. Markovovi již ale tento zápas vypršel třízápasový distanc, takže v dalším utkání v Torontu bude k dispozici. Situace před úvodem zápasu tedy nevypadala moc růžově. Za LA do branky nastoupil Mathieu Garon, který ještě minulou sezónu kryl v Montrealu záda Jose Theodorovi. Kings chyběl již druhý zápas Jeremy Roenick.

Zápas začal poměrně v poklidném tempu, nikdo se nikam příliš nehrnul ale hrál se tvrdý hokej plný tvrdých hitů. Vylučovalo se však jen 2x, ale ani jednou z toho nebyl gól. Theodore musel v 17. minutě čelit nejprve několika střelám, a poté obrovskému závaru, kdy už byl překonán, ale s přispěním obránce stačil puk před prázným brankovištěm zalehnout. Jak se říká - nedáš dostaneš - toto pravidlo platilo v 19. minutě, kdy se Ryder protáhl do pásma, přihrál na levé křídlo Pierru Dagenaisovi, a ten Garonovi provětral horní růžek branky.

Do druhé třetiny jsme tedy vkročili za stavu 1:0 pro domácí. Bohužel druhá třetina patřila Los Angeles. Hned v druhé minutě se prosadil přerd brankou Eric Belanger a dvě minuty na to po střele od modré dorážel Jeff Cowan. Canadiens rázem prohrávali. To ale netrvalo dlouho - Montreal dostal možnost přesilovky a po kombinaci Dandenault-Ribeiro se podruhé v zápase trefil Pierre Dagenais - 2:2. Po zbytek třetiny se hrálo několik přesilovek jak na jedné, tak na druhé straně - oba týmy měli obrovské šance vedení, ale golmani byli skvělí.

Třetí třetina přinesla rozuzlení zápasu. To přišlo nečekaně v oslabení MOntrealu. Tento gól se těžko popisuje - pokud máte možnost-chce to vidět, protože Begin s Bulisem si z Garona i LA King udělali dobrý den :-) Begin skvěle vystihl zaváhání obránce na modré a společně s Bulisem jdou do rychlého brejku. Begin jede sám na Garona, vypadá to že zleva vystřelí ale nečekaně přihrává mezi kruhy na volného Honzu Bulise, ten udělá kličku - položí si tak Garona a zavěsí pod víko. Krásný gól. A navíc vítězný !!! King už se na nic nezmohli - Theo za svá záda další puk nepustil a oslabený Montreal se tak může radovat s dalšího vítězství.

Další zápas hrajeme v Torontu a máme jim co oplácet - zatím jsme nad Torontem pouze jednou vyhráli, 2x prohráli v prodloužení a jednou v základní době. Uvidíme kdo se vráti do sestavy a doufám že si bilanci v Air Canada Centre vylepšíme !