Hamilton veze bod

06.12.2009, 16:57 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Druhý souboj s Torontem už Buldokům dav body nevynesl. Hamilton prohrál v Ricoh Coliseu 5:6 gólem Marlies v prodloužení. Rekord klubu v udržení čistého konta stoupl na 207 minut a 21 vteřin. Obě mužstva si třikrát zahrála v oslabení, obě jednou v početní nevýhodě inkasovala. Hamilton byl střelecky produktivnějším týmem, když vypálil na branku soupeře 47 střel, kdežto domácí se "zmohli" na 26 střel.

Toronto Marlies - Hamilton Bulldogs 6:5 po prodl. (2:0, 2:3, 1:2 - 1:0)

Vše začalo v čase 8:30. Tehdy Marlies využili početní výhodu. Před Sanfordem šťastně tečoval puk Andre Deveaux. Hamilton se v první třetině herně trápil. Téměř nic mu nevycházelo. V 16. minutě inkasoval při své přesilovce. Domácí Viktor Stalberg využil špatnou rozehrávku Buldoků.

Od druhé části šel výkon Bulldogs nahoru. Zřejmě přestávkový projev trenéra v kabině zapůsobil. Hned v čase 21:26 se trefil Mike Glumac díky krásné střele a po perfektní přihrávce Davida Desharnaise. Jenže nic netrvalo věčně hned po následném buly se prosadili domácí. Sanforda překonal dřívější hráč Bulldogs Troy Bodie. Nádherná hokejová přehlídka pokračovala. V čase 24:20 se v přesilovce prosadil David Desharnais díky střele mezi betony Andrewa Engelageho. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Farmě Canadines se to povedlo za další minutu. J.T. Wyman si sjel do pravého kruhu, odkud vypálil. Puk se odrazil do brány od jednoho ze stínících hráčů. Domácí se odmítali spokojit s podobným stavem skóre. Do konce prostřední třetiny ještě zvrhl vedení na stranu Marlies Greg Scott, který využil nepozornosti Sanforda.

Na 4:4 se hra dostala ve 48. minutě. Nádhernou akci přitom předvedlo trio Greg Stewart, Alex Henry, Eric Neilson. Poslední jmenovaný vstřelil důležitý gól. Zase nic netrvalo věčně. Domácí těžili ten večer z mála. Andre Deveaux vstřelil svou druhou branku, když doslova propálil Sanforda. V čase 54:04 vyrovnal Ryan Russell. Ben Maxwel zajel za branku Engelageho. Objel jeho svatyni a chtěl ho překvapit. Engelage byl opravdu překvapen. Bleskově k němu přistoupil Ryan Russell a umístil puk za jeho záda.

Šťastné vystoupení domácích korunovalo prodloužení. Jedna jediná střela na Sanforda znamenala rozhodující gól. O majiteli dvou bodů rozhodl Viktor Stalberg.

Jízda AHL pokračuje pro Hamilton 9. prosince, kdy doma přivítá Abbotsford, farmu Calgary.