Poslední přípravný zápas nezvládl jen Cammalleri

03.10.2010, 12:28 | Reportáž ze zápasu |  Monika Gordíková

Přípravné zápasy má Montreal za sebou. Čtyři ze sedmi zápasů vyhrál, tři ne. Posledním soupeřem byli newyorští Islanders. Zápas se odehrál v Quebecu a Habs z něj vyšli jako vítězové. Jako přípravný zápas určitě nebral Mike Cammalleri, kterému rupli nervy, a zápas nedohrál.

Ostrované přijeli do Quebecu s B výběrem, protože tým s hvězdami v sestavě bojoval v tu dobu na domácím ledě proti New Jersey. Konečné vítězství ještě může mít pro Canadiens nepříjemnou dohru. Mike Cammalleri se „zapletl" s nováčkem Islanders Ninem Niederreiterem ve druhé třetině, za což dostal trest pěti minut a do konce utkání. Celým incidentem se teď bude automaticky zabývat vedení NHL a není vyloučená nějaká suspendace. Je pravdou, že Cammalleri to skutečně přehnal a za své chování by měl nést následky.

Tomáš Plekanec znovu potvrdil, že je ve formě, když zaznamenal dva góly a dvě asistence. Plekanec dával na 4:1 v přesilové hře ve druhé třetině, přičemž si odskočil dorazit do branky svou vlastní střelu. Druhou branku přidal ve třetí třetině a ve třech přípravných zápasech, v nichž nastoupil, zaznamenal šest gólů a tři asistence.

Montrealu se velmi povedl vstup do utkání. První dvě střely na Mannyho Legaceho a byly z toho dva góly. První třetinu nakonec ovládli poměrem 3:1. Skóre otevřel Cammelleri, následovala trefa Benoita Pouliota. Přes patnáct tisíc diváků začala v 11. minutě skandovat jména Careyho Price poté, co zasáhl proti Niederreitererovi. Jenžehráč Islanders pak připravil pozici pro Sima, který snížil. Dvougólový náskok vrátil Montrealu P.K. Subban v přesilovce. Jeho ránu z kruhu ještě tečoval Bruno Gervais.

Ve třetí třetině využili Canadiens nezkušenosti nováčka v brance Islanders Mikka Koskinena. Góly mu do sítě postupně nasázeli Plekanec, Pouliot a Eller. Price povolil pozdní gól soupeřům. Druhou branku Ostrovanů má na svědomí Joenssu.

Podobný výsledek se dal očekávat, protože Islanders přijeli do Quebecu s až trapně slabým týmem. Montreal konečně trochu napravil svou přesilovku, když využil tři ze šesti. Plné dvě minuty Habs měli výhodu přesilovky 5 na 3, ale tento herní stav jim absolutně nevyhovuje. Ani tentokráte z něj nic nevytěžili.