Buldoci se zahryzli a pokračují

19.05.2011, 15:45 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

V noci na dnešek přepsali hokejisté Hamiltonu historii svého klubu. Zaznamenali totiž nejvyšší výhru v play-off a vyrovnali tím rekord vstřelených branek v jednom zápasu ve vyřazovací části. Zahryzli se do soupeře z Houstonu a vyhráli 8:1. Bylo to potřeba, protože v případě prohry, by jejich pouť sezonou skončila.

Hamilton Bulldogs - Houston Aeros 8:1 (3:1, 3:0, 2:0)

A z rekordů to ještě nebylo všechno. Aaron Palushaj (na snímku) vstřelil gól a dvakrát nahrál a dostal se na první příčku klubového bodování play-off v historii s osmadvaceti body. Předběhl tak o bod Davida Desharnaise a Andreho Benoita. Nigel Dawes vyrovnal rekordu v počtu nejvíce vstřelených branek v dresu Bulldogs v play-off v jedné sezoně. Už má na kontě dvanáct gólů.

Léčba křikem zabrala. Trenér Randy Cunneyworth už opravdu nemohl na hru svého týmu dívat, a proto nešetřil svoje hlasivky, a to v žádných koutech haly. Hráči mu zlepšovali náladu už od 2. minuty. Ryan Russell se dostal k puku a pak ve vlastním oslabení vyzrál na gólmana Matta Hacketta.

Ve stejném oslabení se Hamilton musel smířit s vyrovnávací brankou. Casey Wellman stál v trajektorii střely vyslané z hokejky Jareda Spurgeona, tečoval a Drew MacIntyre nemohl nic dělat. Vypadalo to, že Buldoci se sami zaženou do „depresivního" stylu, ale nakonec vše dopadlo jinak.

Hamilton byl výrazně aktivnější. V 16. minutě šli konečně do vedení po několika marných pokusech. Aaron Palushaj předvedl nádherný hokejový kousek. V pásmu Aeros si dělal, co chtěl a když byl ve vhodné pozici, našel místo nad Hackettovým ramenem.

Půl minuty před sirénou se fanoušci rozjásali znovu. Prostory nad rameny gólmana Matta Hacketta se staly místy s magnetem. Také Gabriel Dumont se tam trefil. Na rozdíl od Palushaje, on se prosadil po střele nad rameno pravé.

Tři góly ve dvou minutách. Takový výkon podali hamiltonští ve druhé třetině. Pro hosty z Texasu to byl devastující úsek hry. V čase 33:05 se štěstím skóroval J.T. Wyman. Přesně o jedenatřicet vteřin později se mezi střelce zapsal díky teči Dustin Boyd.

Neuvěřitelně smolné góly připravily o všechny nervy brankáře Hacketta, který se rozhodl, že zbytek zápasu bude sledovat ze střídačky a do brány pustí Joshe Tordjmana. No, ten nepobyl na ledě ani minutu a už musel lovit puk ze sítě. Na 6:1zvyšoval Nigel Dawes. Překvapivě střelou nad rameno.

Ve třetí třetině už se Aeros ani příliš nesnažili s výsledkem něco udělat. Činil se hlavně gólman Tordjman. Devět minut před koncem navýšil náskok Bolldogs Druhou trefou Dustin Boyd. Minutu před závěrečným hvizdem dal výsledku definitivní podobu v přesilovce Nigel Dawes.

Takový triumf by mohl hochy z Hamiltonu pořádně nabudit na další duel. Ten se hraje znovu v Kanadě, a to v pátek 20. května. Nad Hamiltonem bohužel pořád visí velká hrozba vypadnutí.