Skvělé!!! Sen o finále žije dál. Hamilton vyhrál ve 2. prodloužení

23.05.2011, 14:35 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Wooow! Tohle play-off vejde do dějin historie Hamiltonu. Minulá série s Manitobou ukázala nádherný hokej plný infarktových okamžiků. Teď hrají Bulldogs s Houstonem a je to snad ještě lepší. Aeros se v sérii ujali vedení už 3:0, ale momentálně je vyrovnáno, protože Dogs započali stíhací jízdu. V noci na dnešek znovu vyhráli a vyrovnali stav. Rozhodlo se až ve druhém prodloužení.

Houston Aeros - Hamilton Bulldogs 4:5 ve 2. prodl. (1:1, 1:2, 2:1, - 0:0, 0:1)

Čím začít v reportáži. Třeba hrdinou utkání. V 10. minutě druhého prodloužení definitivně rozluštil tajenku Nigel Dawes. Byl to čtrnáctý Dawesův gól ve vyřazovací části, což je rekord v historii klubu. Žádný jiný hráč se tolikrát v play-off v dresu Bulldogs netrefil, a to ještě není konec všech dnů. Na řadu musí přijít sedmý duel.

Za zmínku stojí i další neuvěřitelná věc. Hamilton vyslal směrem k brankáři Mattu Hackettovi osmatřicet střel, pět se jich ujalo. To ale ještě nic není. Drew MacIntyre, brankář Hamiltonu, musel čelit jedenašedesáti střelám a pustil čtyři za svá záda.

Teď už k samotnému průběhu. Ve 4. minutě šli domácí z Houstonu v přesilovce do vedení. Chad Rau sebral před MacIntyrem povalující se puk a poslal ho do brány. První třetina nakonec skončila 1:1, protože v 9. minutě srovnal Andres Engqvist. Hackettovi projel puk mezi betony.

Také ve druhé třetině otevřeli střelnici domácí. Robbie Earl tečoval rovnou za MacIntyreho. Ve 37. minutě Hamilton znovu vyrovnal. Také Dogs tím využili přesilovku. Dustin Boyd využil zmatků před brankou. O dvě minuty později předvedl nádhernou individuální akci Nigel Dawes a poprvé v utkání se trefil.

Půl minuty před zahájením třetí třetiny ve vlastním oslabení skóroval podruhé v zápasu Andreas Engqvist a bylo to o dvě branky. Jenže Hamilton pak přestal téměř hrát a zatažení do obrany nezafungovalo tak, jak mělo. Výsledkem byly dva góly Aeros. Nejprve na rozdíl jedné branky snížil Nate Prosser. Pak dorazil za bezmocného MacIntyreho Jed Ortmeyer.

První prodloužení nevedlo k tomu, aby utkání poznalo vítěze. O zajímavé okamžiky ale nebyla nouze. Jasno bylo až v 10. minutě prodloužení druhého. Opět skvěle zafungovala trojka Palushaj, Boyd, Dawes. Boyd poslal puk do pravého rohu na Palushaje. Ten nahrál přes celou šíři ledu na Dawes. Dawes tečoval za Hacketta.

Rozhodující duel se odehraje v úterý 24. května v Houtonu.