Euforie z Flyers rychle pohasla. Senators nás přehráli hravě 0:3

26.01.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Po hodech většinou přicházívá půst – o tom se mohli přesvědčit hráči Canadiens, kteří zavítali na led Scotiabank Place ke svému pátému vystoupení v šestizápasovém tripu. Po překvapivé výhře a senzačním večeru Honzy Bulise ve Philadelphii se nic podobného, bohužel, nekonalo v Ottawě, kde místní Senators prokázali svou útočnou sílu a spolehlivého gólmana. V sestavě Habs byl zpátky Souray po lehčím zranění, ovšem stále chyběl Markov. Svlečeni zůstali opět Kostitsyn a Ivanans a v brance dostal opět příležitost od začátku Huet, který se nakonec stal nejlepším hráčem Montrealu v tomto zápase.

Myslím, že průběh zápasu stručně a přesně vystihl kapitán domácích Alfredsson, který po utkání řekl: "Od prvního bully jsme měli zápas pod kontrolou. Věděli jsme, že hráči Montrealu mají v nohách náročné cestování. Vypadali dost unaveně, čehož jsme dokázali dokonale využít." K tomu se dá jen dodat, že poměr střel 40-12!!! to plně potvrzuje.
Takže jen velice stručně ke gólovým situacím. Jak už bylo řečeno, domácí měli od počátku jasně navrch, ale v naší brance stál velice spolehlivý Huet. Kapituloval až ve třinácté minutě, kdy na modré přenechal Alfredsson puk rozjetému Chárovi, který si udělal ze dvou bránících hráčů Habs slalomové tyčky a zblízka poprvé skóroval. Myslím, že tenhle gól byl přesnou ukázkou práce naší obrany v posledních zápasech, vyjma snad jen zápasu s Flyers. Tímto pro nás podle průběhu hry (na soupeřovu bránu jsme vyslali celé tři střely...) lichotivým výsledkem skončila první třetina.
Aby domácí nenechali nikoho na pochybách, kdo že je ten večer na ledě králem, rozhodli zápas hned v prvních deseti minutách druhé třetiny. Oba góly si vzal na starost nejproduktivnější hráč domácích Alfredsson, oba padly v přesilovkách (první při přesilovce 5-4, druhý při hře 5-3) a oba po téměř stejných akcích. Kapitán domácích si prostě na modré párkrát vyměnil puk se spoluhráči a pak jednoduše vypálil na Hueta, před kterým výborně clonil zejména Chára. Z naší strany opět není o čem psát, protože opět jsme „zplodili“ pouhé tři střely! V závěrečné třetině jsme se sice ve střelbě domácím téměř vyrovnali, ovšem Hašek si v pohodě uchránil další čisté konto.

Takže naše střelecká bilance se zastavila na čísle 12, což je, mírně řečeno, ostuda a nevím, jestli se tomuhle dá říkat „útočný styl hokeje“, který se měl dostavit s příchodem Gaineyho na střídačku. A nebýt výborného Hueta, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, tak jsme opět odjížděli z Ottawy s debaklem. Nebudu se tady znovu opakovat o nutnosti nějakých trejdů, to je myslím každému asi jasné. Jenom malá poznámka – včera Edmonton získal do obrany dva, podle mě, kvalitní ofenzivní typy – Špačka a Tarnströma. Nechápu, že se o ně nezajímal Gainey, když byli k mání. Asi máme dobrých obránců dost... Nebo moc čte příspěvky fanoušků, kteří už v nejednom případě hledali příčinu současných neúspěchů ve velkém počtu evropských hráčů v mužstvu... Co na to říct?

Nyní nás v sobotu čeká, řekl bych, zápas pravdy, protože na ledě Toronta, které je na tom v současnosti stejně mizerně jako my, to nebude jen tradiční derby, ale tuhý boj o osmičku.