Ještě není konec...

06.07.2021, 18:08 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Hokejisté Montrealu ještě žijí! V prodloužení dokázali ubránit dlouhé oslabení a po jeho skončení zápas rozhodnout!

Většinu první třetiny byla Tampa lepší, ale v 16. minutě poslal Josh Anderson do vedení Montreal. V prostřední části hráli o něco lépe pro změnu domácí, paradoxně však tentokrát udeřily Blesky. Ve 38. minutě srovnal stav Barclay Goodrow. Ve třetí dvacetiminutovce nejprve přiblížil Habs k výhře svým zásahem Alexandr Romanov, Lightning však odpověděli trefou Patricka Maroona. Minutu před koncem navíc kanadskému celku zavařil kapitán Weber, jenž byl vyloučen na 2+2 minuty za zákrok vysokou holí na Paláta, ovšem Tampa přesilovku, kterou si přenesla i do prodloužení, využít nedokázala.

Hrdinou Habs je Josh Anderson, který v čase 63:57 dorazil do sítě kotouč po akci, kterou sám rozjel. Série se tak vrací do Amelie Areny.