V těžkých zápasech proti Minnesotě a Columbusu Montreal neuspěl

24.12.2016, 07:56 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

Nejprve narazil Montreal na rozjetou Minnesotu, která neprohrála 8 utkání v řadě. V průběhu zápasu sice dvakrát prohrávala - po gólech Paciorettyho a Lehkonena, ale vždy dokázala vyrovnat a ve třetí třetině se zásluhou Staala dostala do vedení, které už udržela. Gólem do prázdné brány ještě pečetil výhru 4:2 Zucker.

Druhý zápas byl proti neméně rozjetému Columbusu. Jeho série čítala 11 výher v řadě. Ostudný 10ti gólový příděl se naštěstí neopakoval. Columbus šel ale postupně do vedení 2:0. Montrealským se ve třetí třetině konečně podařilo odčarovat Bobrovského kouzlo, o což se nenápadnou střelou od mantinelu postaral Jeff Petry, jenže na víc už se hosté nezmohli a Jackets svůj náskok nakonec ubránili až do závěrečné sirény.

29.12.2016 04:13 | reagovat
Frankie33 | patrick33@seznam.cz
AvatarZtracenej bod. Ze zápasu kterej máme pod kontrolou uděláme bramboračku. Weber dnes strašnej.

AvatarJá byl tak neskutečně vytočený ráno po shlédnutí zápasu, že jsem tady ani nemohl nic napsat. Tak stupidně prohrát zápas, to se jen tak nevidí. Tak důležitý zápas, vlastně důležitý B2B, kde jsme klidně mohli brát 4 body, ale máme nulu. I to patří mezi krásy hokeje.
Kromě první třetiny, kde to bylo vyrovnané, jsme převzali otěže zápasu a měli ho pod kontrolou, jen tam nechtělo nic spadnout. Žádné pětiminutové závary v pásmu nebyly, to je jasné, ale Bobr měl co dělat a prostě nám W ukradl. 1A šancí bylo nespočet, já tam tlačil puk hlavně Gallymu, škoda.

CBJ a jejich první střela v třetí periodě někdy ve 14. minutě dost mluví za vše.

Monty super! Tohle potřeboval. Já o něm nikdy nezapochyboval a pořád ho považuju za top dvojku ligy. Bohužel bez W do stats. Therrienovi tenhle tah vyšel.

Moc se mi líbíl Radu. Ano, nedělám si prdel. První třetinu měl hororovou, dvakrát se trefil se spoluhráčem, jedno vyloučení, druhé málem a pak ještě zavinil too many men a vůbec to nebyl on ani herně. Ale oklepal se z toho a pak to byl zase on. A nevím, jestli tady sledujete i rozhovory po a před zápasy, ale Raduovy interviews miluju. Jeho AJ ho limituje, ale říká co si myslí a hlavně je sebekritický a umí si přiznat chyby. Je to gamer. Fakt toho synka zbožnuju.

No nic, body doženem jinde, ale dokázali jsme si, že umíme hrát opravdu s každým a to na velice vysoké úrovni.

Happy Xmas a hlavně at Habs hrají dobrý hokej smajlik

AvatarVelká škoda, branky jsme jim darovali, stupidní vyloučení a jedna chyba Barberia. Bohužel jsme nedokázali proměnit šance. Columbus se mi vůbec nebílil, ale na výhru jim to stačilo. Je potřeba něco ulovit na přelomu roku...