"Huet! Huet! Huet!" skandovalo o úterním večeru publikum v Bell Centre a mělo k tomu pádný důvod.

29.11.2006, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

Není nudnějšího skóre, než 1-0, ale tentokrát se za ním skrývá jeden z nejlepších zápasů sezóny. Do montrealského Bell Center zavítali Panteři z Floridy a byl z toho brankářský duel par excellance! Habs sehráli velmi disciplinované utkání (pouze dvě vyloučení) a v kritické druhé třetině soupeře spolehlivě přestříleli. A především Floridě nedarovali ani centimetr ledu zadarmo, zvlášť Komisarek s Béginem rozdávali tvrdé hity jako na běžícím pásu.

Hra měla pomalejší tempo, ale byla to skutečná bitva a generály na obou stranách byli právě gólmani. Huet i Auld nastoupili v perfektní formě a frustrovali střelce po celých šedesát minut plus prodloužení. V případě Habs se tím bohužel prodlužuje střelecká impotence, kdy si hráči jako Samsonov nebo Ryder sice vytváří spoustu šancí, ale ne a ne jim to tam spadnout. Opravdu citelně nám chybí Chris Higgins, ten má na góly prostě čuch. Pochvalu si zaslouží defenziva, kterou máme zápas od zápasu jistější.

Pokud celé utkání patřilo oběma brankářům, prodloužení si pro sebe uzurpoval Huet, když dvěma zázračnými zákroky udržel Canadiens ve hře o dva body. O ty se nakonec bojovalo v samostatných nájezdech, ale pokud se někdo bál, že se protáhnou na celou noc, naši hráči ho rychle vyvedli z omylu. Jak Kovaljov, tak Koivu své pokusy identickým způsobem proměnili, jen Ryder zase neposlechl rady fanoušků a zkusil s pukem míchat - bez výsledku. Michaele, nekoumej blafáky, střílej! A tak to bylo zase na "Cristowall" Huetovi, který vychytal Jokinena s Nieuwendykem a získal pro Habs šesté vítězství ve svých posledních šesti startech.

Šestatřicet zákroků, momentálně nejlepší procentuální úspěšnost i gólový průměr v lize... co dodat? Pokud najdeme lék na nefungující koncovku, s Huetem v zádech můžeme myslet na vysoké cíle. Dobrým znamením je fakt, že jsme zatím ještě neprohráli dva zápasy v řadě.