Proti Torontu sice prohra, ale v krásném zápase

08.12.2008, 12:00 | Aktuální téma |  redakce

V krásnou hokejovou bitvu se zvrtlo utkání mezi Hamiltonem a Torontem, které v domovském stánku Buldoků vidělo přes pět tisíc fanoušků. Ti nakonec odcházeli přeci jen trochu zklamaní, protože domácí nejprve ztratili v zápase nadějné vedení a poté nedokázali svému sokovi zabránit v tom, aby v nastavení vstřelil vítěznou branku. O první střelecký zásah se postaral po čtyřech minutách hry v přesilovce Mathieu Carle, když dokázal zpracovat přihrávku Ryana Whiteho. Téměř přesně o dvě minuty později se Buldoci radovali znovu. Prvním gólem v sezóně se prezentoval J.T. Wyman. Z přesilovky v první třetině netěžili jen domácí. Ve 12. minutě dokázal početní výhodu zužitkovat také Darryl Boyce.

Druhé dějství mělo prakticky stejný průběh jako to předešlé. Hamilton znovu vstřelil Marlies dvě branky, konkrétně Yannick Weber a Kyle Chipchura. Už to vypadalo, že tak prostřední třetina skončí, ale v poslední minutě poslal puk za záda Desjardinse Boyd Devereaux. Branka to byla velice šťastná pro střelce a smutná pro našeho gólmana. Cedrick totiž nejprve nepříjemnou střelu od Devereauxe vyrazil před sebe, při dorážce pak byl v poloze ležmo úplně bezmocný.

Bylo jasné, že Marlies neprodají svou kůži levně a do poslední chvíle budou bojovat. Přesto dostali už 53 sekund po začátku třetí části tvrdý úder. Jejich gólmana Justina Poggeho překonal Shawn Belle. Po této události začali hosté na ledě plně kralovat. Stačila uběhnout pouhá minuta a početní výhodu využil Jiří Tlustý. Přesilovky Torontu vůbec ten večer svědčily. Ve stejné situaci padl další gól Marlies. Tentokrát rozvlnil síť za Desjardinsem Alex Foster. Hosté byli na koni, což vyústilo v jejich další gól. V 55. minutě vyrovnal na 5:5 Ben Ondrus a poslal utkání do "overtime".

Prodloužení Hamiltonu náležitě zhořklo. 29 sekund před jeho koncem dostali Marlies výhodu trestného střílení. Tuto možnost perfektně proměnil Daryl Boyce. Svým druhým gólem tak rozhodl o vítězství 6:5 po prodloužení z pohledu Toronta. Za zajímavost tohoto střetnutí lze považovat střeleckou produktivitu hostů, kteří dokázali na Desjardinse vypálit jen 14 projektilů. Přesto se nakonec radovali oni.

Další zápas čeká Hamilton ve čtvrtek doma proti Peorii. V neděli pak dostanou "farmáři" Montrealu šanci na odvetu. Představí se totiž na ledě v Torontu.