Dvě prohry Hamiltonu

26.11.2009, 12:41 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Dvě porážky mají za sebou hokejisté Hamiltonu. Nejprve nestačili na Rochester, současný nejlepší celek AHL, o den později prohráli s Houstonem těsně 0:1. Obě utkání hráli Bulldogs na svém ledě v Copps Coliseu, kam chodí opravdu málo diváků. Návštěva ne a ne překročit hranici tří tisíc.

Hamilton Bulldogs - Rochester Americans 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Že nebude Rochester jednoduchý, věděli úplně všichni. Začalo se až neskutečně opatrně. Malá produktivita střel v první třetině se přenesla a na skóre, na kterém po dvaceti minutách svítilo 0:0.

To druhou část začali Americans zostra. Minutu po úvodním hvizdu se trefil Michael Duco.

Na své si žalostně malá návštěva přišla až v poslední části. Hosté se dostali do dvougólového vedení v čase 43:10. Chybujícího Sanforda překonal Graham Mink. Uběhlo čtyřicet vteřin a s Hamiltonem začalo být opravdu zle. Znovu nejistý Sanford nestačil na střelu Andrewa Sweetlanda. Po dvaceti vteřinách se konečně trefili i domácí. Alexandra Saláka překonal Mike Glumac. Nastartování Buldoků se nekonalo. Znovu slavili hosté. Opět rozhodla chyba Sanforda, který nekontroloval puk a nechal skórovat Davida Brineho. V čase 58:19 domácí využili přesilovku díky P.K. Subbanovi. Při následné hřa bez brankáře Hamilton kapituloval ještě jednou. Jeff Taffe se trefil do prázdné klece.

Hamilton Bulldogs - Houston Aeros 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

První zápas, v němž Bulldogs nevstřelili žádný gól. V brance stál Cedrick Desjardins, který tak nahradil nejistého Sanforda.

Rozhodující gól padl minutu po startu třetí třetiny. Hosté hráli přesilovku, když Maxim Noreau vypálil zbůhdarma do tlupy těl před Desjardinsovu klec. Puk se odrazil do volného prostoru. Opuštěného kotouče se zmocnil Jean-Michel Daoust, sjel si do vhodné pozice a překonal Desjardinse.

Zítra se Hamilton představí na půdě Lake Erie.