Velké herní zlepšení přineslo Habs jen bod…

08.04.2011, 05:40 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

V předposledním zápase Canadiens narazí v derby na Senátory z Ottawy. Letos máme s tímto soupeřem bilanci čtyři výhry a jedna porážka. Zápas je to pořád důležitý, i když máme play off v kapse, z hlediska postavení a soupeře do vyřazovacích bojů. Do sestavy se vrátil marod Jaroslav Špaček a do kasy se postavil Alex Auld, aby si Carey Price trochu odpočinul.

Sestava: Plekanec - Kostitsyn - Cammalleri - Hamrlík - Wisniewski
Darche - Gomez - Gionta - Gill - Subban
White - Eller - Pyatt - Mara - Špaček
Pouliot - Desharnais - Weber

Začalo se dosti zostra, když se Subban rozhodl udělat si výlet a profrčel přes celé kluziště, div že se mu nepovedlo skórovat... Další dlouhé minuty se hrálo s nasazením, ale bez nějakého efektu na gól a šancí bylo jako šafránu. V osmé minutě se odrazil v útočném pásmu kotouč na hůl Darcheho, ten ho poslal okamžitě na volného Gomeze, jenže co ten sním udělal, se nedá ani popsat, úplně tu šanci zazdil... Habs si poté vytvořili ještě menší tlak. V tuto chvíli byla aktivita na našich hokejkách... Ve dvanácté minutě o sobě dali vidět také domácí, když Condra zavezl kotouč do pásma a vystřelil švihem, Auld mu však střelu krásně chytil lapačkou. Ve čtrnácté minutě vystřelil Subban od modré a vznikl před kasou soupeře závar, kde dorážel Cammalleri. Následoval protiútok a tam si pro změnu Butlera vychutnal Auld. Byla nám nabídnuta přesilová hra, jenže netrvala dlouho po vyloučení Kostitsyna. Ve hře čtyři na čtyři si Canadiens dělali v pásmu Sens co chtěli a krásně kombinovali, jenže bez gólového efektu... V devatenácté minutě se objevil v závaru před kasou Cammalleri, byla na něm vidět obrovská chuť skórovat, ale ne a ne to naplnit... Do konce třetiny už se nic nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhé dějství začalo tlakem Habs, konkrétně si místo před kasou dělali Cammy a Pleky. Chvíli na to se ve velké šanci ocitl Gomez, ale ten to hráč, ač aktivní se prostě nemohl prosadit. Ve čtvrté minutě získal kotouč na mezikruží Plekanec, okamžitě nahrál na Kostitsyna do pravé strany, ten sice pohotově vystřelil, ale byl už ve velkém úhlu. V šesté minutě si napříč pásmem brázdil cestu Milan Michálek, jeho následnou střelu mu Auld skoval ve výstroji. V deváté minutě se k brance prodíral Plekanec, byl faulován a hrála se přesilová hra. Ta se nám příliš nepovedla, vypálili jsme prakticky jen jednou z hole Subbana. V jedenácté minutě šli Canadiens pro změnu do početní nevýhody, když byl vyloučen Weber za podražení. Ani Sens v početní výhodě neskórovali... Ve čtrnácté minutě vypálil od modré čáry Wisniewski, kotouč líznul Darcheho a k dorážce do odkryté kasy se dostal Gionta. Habs se tak dostali do vedení 1:0. V sedmnácté minutě krásně zakombinoval Gomez s Giontou a posledně jmenovaný se dostal až ke střele. Ještě pár vteřin před tím zaúřadoval Auld, když si poradil hned s trojnásobnou přesilou před svou kasou. I ve druhé třetině jsme hráli hodně solidně stejně jako v té první. Byla vidět konečně v kombinaci trochu myšlenka...

Třetí třetina pro nás nezačala moc dobře, když před kasou dorážel Spezza a bylo to 1:1. Sens byli po vstřelení branky dost hladoví a dostali se na koně... Ve třetí minutě Lessard narazil nevybíravě Pyatta na mantinel a Habs dostali možnost početní výhody. Dokázali jsme soupeře zmáčknout v pásmu a vytvořit si šance. Tu největší měl Gionta, když si najel až před golmana Sens. Překonat ho však nedokázal. Dlouhá přesilovka tedy pokračovala dál, sice se Canadiens usadili v pásmu, ale nemohli se dostat ke střele. A tak Habs promarnili velice dlouhou přesilovku. V deváté minutě si drze najel před kasu soupeře Kostěj a ještě dorážel Cammy. Fík z toho ale bohužel nebyl. I v dalších minutách jsme se snažili být hodně aktivní... A když už nastal problém před naší kasou, tak to skvěle vyřešil Auld. Bohužel nestačil v sedmnácté minutě na střelu Butlera pod víko kasy. Hodně se na tom podepsal Gill, když z něj Butler udělal školáka... Sens se tak dostali do vedení 2:1. Habs vrhli všechnu snahu do útoku a povedlo se. Pár vteřin před koncem Kostitsyn napříč pásmem nahrál na Cammalleriho a ten z pravého kruhu vyrovnal. Šlo se tedy do prodloužení

Prodloužení netrvalo dlouho, když se od modré čáry napřáhl Filip Kuba a získal tak pro svůj tým druhý bod.

Z předposledního zápasu sezony jsme tedy urvali aspoň bodík. Nutno ale podotknout že Habs utkání sehráli velice dobře. Nejlépe první dvě třetiny, ale ani ta poslední nebyla špatná. Co se mi líbilo, bylo to, že některé akce měli konečně myšlenku. Místy i přechody do útočného pásma měli řád a dalo se na ně koukat. Jen je škoda, že produktivita nebyla lepší. Auld jako dvojka zachytal také dobře a v některých pasážích nás dost podržel. Nicméně dneska nebyli moc dobré přesilovky. Sice jsme se usadili v pásmu, ale chtělo by to víc střílet, a když už vystřelíme tak aby tam něco spadlo... V posledním zápase nás čeká Toronto a bude to ještě boj o konečné umístění v konferenci.

První hvězda utkání: Bobby Butler 1+2
Druhá hvězda utkání: Jason Spezza 1+1
Třetí hvězda utkání: Filip Kuba 1+0